تخفیف پاییزه
درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان کاشت مو و ریش و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی

موهایی زیبا و شاداب رمز جذابیت شماست

امروزه نمود یکی از مهم­ترین عوامل کمبود اعتماد­به­ نفس آقایان، هنگامی­ست که به صورت روزانه روند پیشروی کم­ پشت شدن موهایشان را دنبال می­کنند. اغلب، عامل ریزش مو، علی ­الخصوص در آقایان عوامل ژنتیکی­ست. به همین دلیل آقایان استعداد بیشتری برای ریزش مو در سنین پس از بلوغ خواهند داشت. بسیاری از بانوان هنگام ریزش مو، از جهت آن که ریزش مو در خانم ها به شکلی که کاملا در ظاهر مشخص باشد کمتر اتفاق می­افتد؛ دچار نگرانی، اظطراب و نهایتا ریزش شدیدتر مو می­شوند. عموما میل به زیبایی یا اعتماد به ­نفس از دست رفته­ مان منجر به شروع جست­وجوی ما، برای پیدا کردن راهکاری برای بازیابی موهای زیبا و شادابمان می­شود. از این رو اسیر تبلیغات انواع قرص­، محلول­، شامپو­ و سرم­ هایی می­ شویم که اگرچه ممکن است برای سلامت موها مفید باشند، اما درمانی برای ریزش مو یا بازیابی موهای از دست­ رفته­ مان نیستند.

اولین قدم برای داشتن موهایی پرپشت

اولین قدم برای داشتن موهایی پرپشت

مهم­ترین سوالی که باید پاسخش را بیابید این است که دلیل از دست رفتن یا نازک شدن موهایتان چیست. عوامل متعددی می­تواند منجر به ضعیف شدن موهایتان و نهایتا ریزش آن­ها شود. مانند:

 • عوامل ژنتیکی و ریزش موی ارثی
 • عملکرد نادرست غده ی تیروئید
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • مصرف داروهای خاص
 • آلوپسی آره آتا
 • رژیم غذایی نادرست
 • کرم حلقوی
 • عوامل عصبی مانند استرس
درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

کاشت موی طبیعی روشی­ ست که به کمک آن می­توان پاسخگوی انواع ریزش­ مو بود. در صورتی که کاندیدای مناسب کاشت موی طبیعی باشید. به منظور آگاهی از روش درمانی مورد نیاز موهایتان حتما با پزشکان متخصص پوست و مو مشورت کنید.

(مشاوره رایگان حضوری در تهران)

روش های کاشت موی طبیعی

روش های کاشت موی طبیعی

کاشت موی طبیعی مجموع ه­ای از شیوه­ های مختلف است که بسته به:

 • میزان کم پشتی مو­ها و محل آن
 • وضعیت بانک موها
 • داشتن بیماری­ های خاص
 • شرایط بهبود زخم­ های شما
 • تراکمی که مد­نظرتان است
 • میزان انعطاف ­پذیری پوست سرتان

با مشاوره ­ی پزشک متخصص پوست و مو انجام خواهد شد. روش­ های اصلی کاشت مو FIT، FUT و ترکیبی می­باشد. در روش FUT برداشت به صورت نواری است و در روش FIT فولیکول ­ها به شکل واحدی استخراج می­ شوند. برای کسانی که می­خواهند به تراکم بالاتری برسند و بانک موی مناسبی برای این کار داشته باشند، از روش ترکیبی استفاده می­شود.

کاشت موی طبیعی به روش FUT
کاشت موی طبیعی به روش FUT

در این روش ابتدا نواری­ (فلپ) از پوست پشت سر یا بالای گوش شما برداشته می­شود. سپس با انجام برش و جدا کردن فولیکول­ های موجود در سطح برداشته شده، آن­ ها را آماده ی کاشت به صورت یکی­ یکی روی موهای شما می­کنند.

مزایای کاشت موی طبیعی به روش FUT

 • هزینه کمتر به نسبت سایر روش ­ها
 • به خاطر سرعت بالاتر برداشت فولیکول­ ها، انجام مراحل استخراج زیر میکروسکوپ و نتیجتا دقت بالاتر در برداشت؛ احتمال آسیب به فولیکول­ های برداشته شده بسیار کم خواهد بود
 • نیازی به تراشیدن موهای سر به منظور انجام کاشت موی طبیعی به این روش وجود نخواهد داشت
 • تمام مراحل این نوع کاشت در یک روز انجام می­ پذیرد
 • طبیعی­ ترین خط رویش مو
کاشت موی طبیعی به روش FIT
کاشت موی طبیعی به روش FIT

در این روش با استفاده از دستگاه میکروپانچ مخصوص گرافت­ های مو به صورت یکی­ یکی از بانک مو برداشته شده و در ادامه مشابه روش FUT به صورت دانه­ به ­دانه کاشت صورت می­گیرد.

مزایای کاشت موی طبیعی به روش FIT

 • خونریزی بسیار کم، بدون نیاز به پانسمان و بدون جای اسکار باقی مانده
 • انعطاف­ ناپذیری پوست سر یا داشتن سابقه زخم ­های گوشتی مشکلی برای انجام این روش ایجاد نمی­کند.
 • بعد از انجام کاشت موی طبیعی به این روش مشکلی برای ورزش یا فعالیت­ های سنگین وجود نخواهد داشت.
 • در این روش می­توان از موهای نازک­تر برداشت کرد که طبعا نتیجه آن طبیعی­ تر خواهد بود.
درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه
کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی

کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی

در مواردی که نیاز به انتقال تعداد بالایی فولیکول مو باشد، می­توان بعد از یک مرحله انجام کاشت به شیوه ­ی FUT، در طی همان جلسه یا جلسات بیشتر با استفاده از روش FIT به تراکم بالاتری رسید.

مزایای کاشت موی طبیعی به روش ترکیبی

 • مناسب­ ترین و مطمئن­ ترین روش برای انجام کاشت موی وسیع
 • امکان برداشت و انتقال گرفت­ های مو به تعداد بالا
 • ایجاد خط رویش طبیعی
درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

کاشت موی طبیعی روشی­ ست که به کمک آن می­توان پاسخگوی انواع ریزش­ مو بود. در صورتی که کاندیدای مناسب کاشت موی طبیعی باشید. به منظور آگاهی از روش درمانی مورد نیاز موهایتان حتما با پزشکان متخصص پوست و مو مشورت کنید.

(مشاوره رایگان حضوری در تهران)

مراقبت های قبل از کاشت موی طبیعی
مراقبت های قبل از کاشت موی طبیعی
 • به منظور کاهش شانس خونریزی از مصرف ویتامین­ های B و E یا هر قرص حاوی آن ­ها به مدت یک هفته پیش از کاشت پرهیز کنید.
 • از مصرف ضدالتهاب­ ها مانند آسپیرین به مدت یک هفته پیش از عمل کاشت مو اجتناب کنید.
 • حداقل سه روز پیش از کاشت از نوشیدن نوشیدنی ­های الکلی بپرهیزید.
 • در صورت مصرف دارو پیش از انجام عمل کاشت مو با پزشک خود مشورت کنید.
 • در روز عمل از نوشیدن قهوه یا هر نوشیدنی کافئین دار خودداری کنید.
مراقبت های بعد از کاشت موی طبیعی
مراقبت های بعد از کاشت موی طبیعی
 • تا 14 روز پس از کاشت از شناکردن بپرهیزید.
 • تا 7 روز از مصرف نوشیدنی های الکلی دوری کنید.
 • تا حداقل سه روز پس از عمل از مصرف ایبوپروفن، آسپیرین و داروهای آتریت خودداری کنید. در صورت بروز درد می­توانید از مسکن­ های تجویز شده توسط پزشک خود استفاده کنید.برای مصرف ویتامین ­ها حتما با پزشک خود مشورت کنید.
 • برای انجام فعالیت ­ها و ورزش ­های سنگین با توجه به میزان و نوع کاشت موی خود نیاز به مشورت با پزشک خود دارید.معمولا تا حداقل سه روز پس از عمل کاشت موی طبیعی باید از انجام این موارد خودداری کرد.
 • ترجیحا برای سه الی چهار روز اول بعد از کاشت هنگام خواب زیر سر و بالاتنه تان چند بالشت قرار دهید.
کاشت ریش طبیعی
کاشت ریش طبیعی

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در جذابیت مردان، خصوصا در فرهنگ ما داشتن ریش و سبیلی پرپشت و مرتب می‌باشد. امروزه با توجه به شناخت بیشتر علم پزشکی از عوامل و دلایل ریزش یا کم‌پشتی موهای صورت آقایان، با استفاده از روش‌های مشابه کاشت موی طبیعی امکان کاشت ریش و سبیل طبیعی فراهم شده است. به دلیل تشابه در روش انجام کاشت ریش طبیعی با کاشت مو، می‌توان گفت این دو عمل زیبایی معایب، مزایا و مراقبت‌های قبل و بعد مشابهی دارند.

 

چه افرادی می‌توانند برای کاشت ریش اقدام کنند؟

هر فردی که به تعادل پایه و نسبی هورمونی رسیده باشد، که عموما سن فرد متقاضی (حداقل 20 الی 22 سال) در نظر گرفته می‌شود.

چه افرادی می‌توانند برای کاشت ریش اقدام کنند؟
در چه صورت نتیجه‌ی کاشت مو یا ریش و سبیل طبیعی برای ما مطلوب‌تر خواهد بود؟
در چه صورت نتیجه‌ی کاشت مو یا ریش و سبیل طبیعی برای ما مطلوب‌تر خواهد بود؟

برای داشتن مو، ریش و سبیلی پرپشت و جذاب، حتما به پزشک متخصص و با سابقه مراجعه کنید. همچنین رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از کاشت برای کسب نتیجه‌ی مطلوب و جلوگیری از عوارض جانبی الزامی می‌باشد.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان کاشت ریش و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

(مشاوره رایگان حضوری در تهران)

سوالات متداول کاشت مو و ریش

آیا کاشت مو تنها برای آقایان انجام می‌شود؟

خیر. عموما عوامل ژنتیکی ریزش مو در آقایان متداول‌تر است. اما جدا از عوامل فیزیکی و بیماری‌های خاص که در آقایان و خانم‌ها مشترک است، عوامل ژنتیکی می‌توانند بر سلامت موهای خانم‌ها نیز موثر باشند. کاشت مو روشی درمانی است که محدود به جنسیت خاصی نمی‌شود و امکان انجام و میزان موفقیت آن ارتباطی با جنسیت فرد ندارد.

آیا کاشت مو درد دارد؟

در طی روند انجام کاشت، با توجه به برداشت واحد‌های مو از سر و همچنین قرار دادن آن در قسمت مد نظر، زخم‌های ریزی روی پوست سر ایجاد می‌شود. اما با توجه به استفاده از بی‌حسی موضعی فرد متقاضی کاشت مو درد خاصی احساس نمی‌کند و تنها بعد از از بین رفتن اثر داروی بی‌حسی تا دو روز ممکن است درد جزئی در پوست سر احساس کند که با مصرف مسکن موضعی با تجویز پزشک، فرآیند بهبودی آسان و بدون درد خواهد بود.

کاشت موی طبیعی چقدر طول می‌کشد؟

به طور دقیق نمی‌توان عدد مشخصی برای آن تعیین کرد. می‌توان گفت زمان مورد نیاز برای کاشت بستگی به میزان طاسی سر و حجم مورد نیاز مو برای کاشت دارد. فرآیندی که ممکن است از یک جلسه 4 الی 6 ساعته تا چند جلسه با زمان ذکر شده به طول بیانجامد.

هزینه‌ی کاشت مو برای شما چقدر است؟

در کاشت موی طبیعی، هزینه‌ی عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد. از سطح طاسی و کم‌پشتی موهای شما گرفته تا روش کاشت، مقدار گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت، تجهیزات کافی کلینیک مد نظر، میزان تخصص پزشک متخصص پوست و موی آن کلینیک و ... . جهت اطلاع از هزینه‌ی مورد نیاز برای کاشت موهایتان با تراکمی که مدنظر شماست فرم مشاوره را پر کرده یا با شماره‌های مرکز کاشت نیمرخ تماس حاصل نمایید.

کاشت ریش و سبیل چقدر طول می‌کشد؟

با توجه به محدودیت حجم صورت در قسمت ریش و سبیل، انجام کاشت ریش و سبیل طبیعی تنها یک جلسه و به مدت 2 الی 6 ساعت زمان می‌برد. اگرچه در موارد خاصی این زمان ممکن است افزایش یابد.

آیا موهای کاشت شده دائمی هستند و دچار ریزش نخواهند شد؟

در کاشت موی طبیعی از قسمت بانک مو (پشت سر یا کنار گوش‌ها) برای پیوند به محل مورد نیاز استفاده می‌شود. این موها عموما گیرنده‌ی هورمون‌های DHT یا همان دی هیدروتستوسترون که عامل ریزش موی ژنتیکی هستند را ندارند. از این رو موهای کاشت شده کمتر مستعد ریزشند.

آیا مو، ریش و سبیل کاشت شده قابل رشد و اصلاح می‌باشند؟

موهای کاشت شده موهای خود شما هستند. پس از کاشت به حیات عادی خود ادامه داده و رشد مشابه موهای تان خواهند داشت.

برای دیدن نتیجه‌ی نهایی کاشت مو چقد باید صبر کنیم؟

عموما مقداری از موهای کاشت شده بعد از چند هفته دچار ریزش شده که باعث نگرانی افراد می‌شود. اگرچه این ریزش موها سبب وفق پیدا کردن موهای کاشت شده می‌باشد. همچنی موهای کاشت شده ممکن است در ابتدا به شکل ضعیفی رشد کنند. اما از ماه چهارم بعد از کاشت به تدریج شکل ضخیم‌تری به خود گرفته و رشد موهای دچار ریزش شده آغاز می‌شود. معمولا بعد از یک سال الی پانزده ماه بعد از کاشت مو، می‌توان نتیجه‌ی نهایی و مطلوب آن را شاهد بود.

آیا کاشت مو برای داشتن موهایی شاداب و پرتراکم روش مطمئنی است؟

پیش از انجام کاشت موی طبیعی جلسه‌ای برای مشاوره با پزشک متخصص پوست و مو خواهید داشت. در این جلسه می‌بایست در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص پزشک خود را مطلع سازید. همچنین پزشک با بررسی دلایل ریزش موی شما تمامی روش‌های ممکن برای درمان و رشد مجدد موهایتان را در نظر می‌گیرد. در صورتی که نظر پزشک متخصص بر انجام کاشت موی طبیعی باشد، مطمئن باشید کاشت موی طبیعی روشی است که می‌تواند شما را به داشتن موهای شاداب و ظاهر مطلوبتان برساند.

مهم‌ترین نکاتی که بعد از کاشت ریش باید به آن‌ها توجه کنیم چیست؟

یکی از اشتباهاتی که آقایان بعد از کاشت ریش و سبیل مرتکب می‌شوند، خاراندن سطح پوست کاشت شده می‌باشد. خاراندن و لمس موهایی که تازه کاشت شده‌اند، احتمال آسیب به ریشه‌ی آن‌ها، همچنین ایجاد زخم و عفونت را افزایش می‌دهد. همچنین خودداری از انجام هر نوع فعالیت و ورزش سنگین تا دو هفته بعد از کاشت، یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان تلفنی کلیک کن!