تخفیف پاییزه
درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان جراحی پلک و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

چشم هایی زیبا،جوان و شاداب با بلفاروپلاستی - روش انجام و نکاتی که باید بدانید

از نظر زیبایی شناختی، چشم‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های صورت هستند. احاطه شده توسط ابروها (به عنوان قاب بیرونی) و پلک‌ها (به عنوان قاب داخلی). متأسفانه به دلیل آسیب پذیری بیشتر، چشم‌ها و پلک‌ها زودتر از سایر قسمت‌های بدن علائم پیری را نشان می‌دهند.
یکی از روش‌های مقابله با پیری، افتادگی یا پف در ناحیه‌ی پلک‌ها، بلفاروپلاستی است. جراحی پلک بعد از جراحی بینی در جایگاه دوم جراحی‌های زیبایی درمانی پرتعداد در جهان قرار دارد. سالانه بیش از 40 هزار بیمار در سراسر جهان تحت عمل جراحی پلک قرار می‌گیرند. که سهم بزرگی از آن در ایران، که از نظر کیفیت کار پزشکان متخصص و جراحان ماهر در صدر خاورمیانه قرار دارد، انجام می‌شود.

جراحی پلک یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی است. با جراحی بلفاروپلاستی تنها در عرض 1 تا 3 ساعت می‌توانید از شر خستگی و افتادگی چشم و پلک خلاص شوید و به چشمانی با ظاهری جذاب، شاداب و جوان برسید.
بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی است، اما جالب است بدانید که این عمل در مواردی خواص درمانی نیز دارد. چرا که می‌تواند با رفع افتادگی پلک، بینایی افرادی را که افتادگی پلک شدید باعث کاهش دید آن‌ها شده، بهبود بخشد.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان جراحی پلک و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

هزینه جراحی بلفاروپلاستی در آرین سیما

تفاوت قابل توجهی بین هزینه‌های جراحی بلفاروپلاستی در ایران و سایر کشورها وجود دارد. مهمترین عوامل قیمت پایین‌تر آن در ایران و کلینیک آرین سیما عبارتند از:

 • وجود تعداد زیاد مراکز جراحی بلفاروپلاستی
 • تقاضا و تعداد بالای افراد دارای شرایط انجام جراحی پلک
 • تفاوت ارزش ارز رایج
  سالانه بیش از 700 هزار عمل زیبایی در ایران انجام می‌شود. پزشکان مجرب ایرانی با سابقه‌ای درخشان، در حال انجام این عمل هستند.

بهترین تیم جراحی بلفاروپلاستی

یکی از مهم‌ترین شرایط انتخاب جراح خوب برای جراحی بلفاروپلاستی در ایران، تعداد و کیفیت جراحی‌های پلک است که توسط پزشک انجام شده است. شما می‌توانید با دنبال کردن تجربیات مختلف و نمونه کارهای قبل و بعد، بهترین پزشک و تیم جراحی بلفاروپلاستی در ایران را در کلینیک آرین سیما بیابید.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان جراحی پلک و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

چرا باید برای جراحی پلک به ایران سفر کرد؟

بسیاری از بیماران برای جراحی بلفاروپلاستی به ایران سفر می‌کنند. یکی از دلایل این موضوع، متخصصان و جراحان ایرانی هستند که درصد موفقیت بالایی در جراحی بلفاروپلاستی دارند. همچنین مواردی دیگر از قبیل:

 • هزینه پایین جراحی بلفاروپلاستی در ایران
 • هزینه کم اقامت در ایران
 • تعداد بالای جراحی پلک موفق در ایران

اشاره کرد.

جراح بلفاروپلاستی مطابق با علم روز دنیا و با تجهیزات درجه یک اروپایی، باکیفیت‌ترین عمل‌ها را در کلینیک آرین سیما انجام می‌دهد.

چرا جراحی بلفاروپلاستی؟

در طی فرآیند پیری، پوست، ماهیچه‌ها و بافت چربی پلک‌ها شروع به افتادگی می‌کنند و فرد را پیر و غیرجذاب نشان می‌دهند. قدرت عضلات پلک‌ها کمتر شده و پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. جراحی بلفاروپلاستی جنبه‌ای مهم در زیبایی دارد. چرا که می‌تواند ظاهری جوان برای چشم‌ها و پلک‌هایی که افتادگی دارند، ایجاد کند. بلفاروپلاستی می‌تواند توانایی کامل ماهیچه‌های پلک را بازیابی کرده، پوست را جوان‌سازی کند و در نتیجه چهره‌ای جوان‌تر برای متقاضی به ارمغان آورد.

انواع جراحی بلفاروپلاستی
 • بلفاروپلاستی فانکشنال
 • بلفاروپلاستی زیبایی
درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان جراحی پلک و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

بلفاروپلاستی زیبایی برای افراد زیر توصیه می‌شود:
 • بزرگسالان با بافت اضافی در پلک بالا یا پایین
 • بزرگسالانی که پوست شلی زیر چشم دارند
 • بزرگسالان با کیسه‌های پف‌دار یا افتادگی پلک‌های بالایی
عمل بلفاروپلاستی با بی‌حسی موضعی

عموما در شروع جراحی بر اساس شرایط بیمار، داروی مناسب جهت بی‌حسی موضعی تجویز می‌شود. بلفاروپلاستی معمولا به صورت سرپایی و با بی‌حسی موضعی انجام شده، لذا فرد هیچ دردی حس نمی‌کند. با وجود این که کاملا هشیار و بیدار است. اگرچه در مواردی که عمل جراحی پلک مختص متقاضی پیچیده‌تر از حالت عادی باشد، ممکن است با صلاح‌دید پزشک از داروهای بی‌هوشی استفاده شود.

مدت زمان عمل بلفاروپلاستی
 • این روش بین یک تا سه ساعت طول می‌کشد. بیماران در همان روز جراحی مرخص می‌شوند. تا حدود 10 الی 14 روز بعد که برای کشیدن بخیه‌های پشت پلک مجددا به کلینیک مراجعه کنند.

روند بهبودی بعد از بلفاروپلاستی
 • بیماران ممکن است کمی تورم، قرمزی و خشکی چشم را تجربه کنند. این‌ها علائم رایج بعد از جراحی هستند. برای کاهش این عوارض، پزشک ممکن است برخی داروها و قطره‌های چشمی را تجویز کند
 • از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی استفاده کنید
 • استفاده از لنز در دوره‌ی بهبودی عمل جراحی بلفاروپلاستی می‌تواند باعث آسیب جدی شود
 • ورزش و فعالیت سنگین برای یک هفته ممنوع است
 • از استعمال دخانیات خودداری کنید
 • با استفاده از عینک دودی از تابش مستقیم نور خورشید به ناحیه‌ی چشم جلوگیری کنید
درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان جراحی پلک و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

قبل از جراحی بلفاروپلاستی

ابتدا بیمار باید به پزشک متخصص مراجعه کند یا تصاویری واضح از چشم و ناحیه‌ی اطراف آن، برای او ارسال کند. (به منظور مشورت برای عمل احتمالی بلفاروپلاستی و اطلاع دادن سابقه پزشکی به پزشک متخصص). همچنین قبل از جراحی بلفاروپلاستی باید به نکات زیر دقت کنید:

 • اگر بیمار آسپرین یا داروهای مشابه دیگری مصرف می‌کند، باید قبل از جراحی آن را قطع کند تا از خونریزی بیش از حد در حین عمل جلوگیری شود
 • ممکن است انجام برخی از تست های بینایی پیش از عمل بلفاروپلاستی مورد نیاز باشد
 • در هفته‌ی پیش از جراحی بلفاروپلاستی از سیگار کشیدن خودداری کنید
درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه
آمادگی برای عمل بلفاروپلاستی

اگر قرار باشد بی‌حسی موضعی داشته باشید، در طول عمل بیدار می‌مانید، اما ناحیه‌ی اطراف چشم‌تان با دارویی بی‌حس می‌شود. بی‌حسی موضعی را می‌توان با استفاده از آرام‌بخش‌های سیستمیک که به صورت خوراکی یا وریدی تجویز می‌شوند، افزایش داد.
قبل از روز ممکن است از شما خواسته شود اقداماتی مانند موارد زیر را انجام دهید:

 • مصرف هر دارویی را که می‌تواند خون شما را رقیق کرده و از لخته‌شدن طبیعی آن جلوگیری کند یا اثر ضد التهابی دارد، متوقف کنید. داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن. برای کاهش احتمال خونریزی بیش از حد در حین عمل، باید مصرف این داروها را یک تا دو هفته قبل از عمل قطع کنید
 • در روز جراحی از هیچ گونه مواد آرایشی استفاده نکنید

صفر تا صد مراحل بی‌حسی یا بی‌هوشی (در صورت نیاز) داخل کلینیک آرین سیما و توسط تیم متخصص انجام می‌شود.

در حین جراحی بلفاروپلاستی

جراح برش‌های نازکی، درست زیر مژه‌های پلک پایین ایجاد کرده و چربی اضافی یا در صورت نیاز ماهیچه یا پوست اضافی را برمی‌دارد.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان جراحی پلک و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

عوارض جراحی بلفاروپلاستی

پس از جراحی پلک ممکن است عوارض زیر به طور موقت ایجاد شود:

 • پلک‌های پف کرده و میزانی از بی‌حسی که کمی سبب ناراحتی شما شود. اگرچه با پیگیری روند درمان به سرعت قابل رفعند. زیرا کادر کلینیک خدمات مشاوره و پیگیری بعد از عمل را وظیفه‌ی خود می‌دانند
 • چشم‌ها تا چند ساعت تحریک شده و امکان بروز علائم حساسیت با کمی اشک وجود دارد
 • کبودی چشم که طی مدتی کوتاه کاملا رفع می‌گردد

جراحان و کادر پزشکی آرین سیما برای شما توضیح خواهند داد که این عوارض چقدر محتمل هستند و در صورت وقوع چه اقداماتی برای بهبودی مورد نیاز است.

چه زمانی جراحی بلفاروپلاستی لازم است؟

بلفاروپلاستی توسط هزاران نفر برای بهبود ظاهر چشم و پلک‌ها انتخاب می‌شود. شما نیز می‌توانید جراحی بلفاروپلاستی را تجربه کنید اگر:

 • می خواهید پف زیر چشم خود را درمان کنید
 • اگر شما دارای افتادگی پلک بالایی هستید
 • اگر افتادگی پلک بینایی شما را مختل می‌کند
 • شما دارای پوست اضافی و چین و چروک در پلک پایین هستید و برای تغییر شکل پلک خود نیاز به جراحی دارید
 • به دلیل تغییر شکل پلک‌ها همواره پیر یا خسته به نظر می‌رسید

آرین سیما راه‌حلی سریع و مقرون به صرفه برای رفع افتادگی پلک شما دارد. ما جراحی بلفاروپلاستی را با قیمتی مناسب و کیفیتی با استاندارد جهانی ارائه می‌کنیم. برای دستیابی به بهترین نتایج، جراح ممکن است به شما پیشنهاد کند که همزمان با بلفاروپلاستی، لیفت ابرو یا لیفت صورت نیز انجام دهید.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

برای مشاوره رایگان جراحی پلک و اعلام هزینه توسط مشاورین ما فرم زیر را پر کنید.

جراحی پلک دوتایی

مردم آسیای شرقی معمولاً با چشم‌های کوچک و باریکی به دنیا می آیند، یعنی در پلک بالاییشان چین ندارند. جراحی پلک دوتایی که با نام‌های «بلفاروپلاستی آسیای شرقی» یا «جراحی پلک شرقی» نیز شناخته می‌شود، با ایجاد یک چین مصنوعی، ظاهر پلک بالایی را در این افراد بهبود می‌بخشد.
به طور کلی دو روش جهت ایجاد چین در پلک بالای وجود دارد. یکی شامل برش است، در حالی که دیگری از روشی غیر از برش بهره می‌برد:

 • در روش اول، یک چین در پلک بالایی ایجاد می‌شود تا چشم‌های هشیارتری را به زیباجویان هدیه دهد. به این منظور جراح چندین برش در امتداد پلک ایجاد می‌کند. بخش کوچکی از پوست و چربی را برداشته سپس سطح برش را بخیه می‌زند.
  اگرچه ممکن است مقداری چربی در این روش برداشته شود، اما ماهیت این روش با بلفاروپلاستی معمولی که روی افتادگی پلک انجام می‌شود، متفاوت است
 • در روش دوم، پزشک در پلک فوقانی بخیه می‌زند. در این روش پوست پلک هرگز بریده نمی‌شود. بلکه به خاطر بخیه‌هایی که زیر پلک بالایی بسته شده، چین و چروک ایجاد مد نظر ایجاد می‌شود

جراحی پلک دوبل در ایران توسط برخی از جراحان متخصص ایرانی انجام می‌شود. هزینه‌ی جراحی پلک آسیای شرقی در ایران نسبت به کشورهایی مانند کره‌ی جنوبی و مالزی مناسب‌تر است.

جراحی چشم گربه‌ای

یکی دیگر از جراحی‌های زیبایی و نسبتا جدید ناحیه‌ی چشم، جراحی چشم گربه‌ای است که به عنوان کانتوپلاستی نیز شناخته می‌شود. این عمل زیبایی در بین بیماران جوان و مسن به طور یکسان رایج است، زیرا می‌تواند با کشیده‌تر کردن چشم، زیبایی و جوانی خاصی را به چهره‌ی فرد اضافه کند. جراح در کانتوپلاستی با تغییر زاویه و شکل گوشه‌ی بیرونی چشم، جلوه‌ای خاص و چشم‌هایی بادامی‌شکل و طراحی شده مطابق چهره‌ی شما، ارائه می‌کند.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

کلینیک زیبایی آرین سیما یکی از معتبرترین مراکز انجام خدمات زیبایی-درمانی پوست و مو، بالاترین میزان رضایت در سال‌های اخیر را از مراجعین محترم و زیباجویان گرامی این کلینیک دریافت کرده و به انجام کلیه‌ی خدمات با هزینه‌ای مناسب و کیفیتی بی‌مثال در شهر تهران مفتخر است. برای دریافت هزینه‌ی بلفاروپلاستی و دریافت مشاوره‌ی رایگان فرم زیر را پر کنید.

جراحی پلک بالا
 • جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا عملی بسیار رایج است. عمل جراحی که می‌تواند به راحتی نتیجه‌ی مطلوب زیباجو را ارائه دهد.

جراحی پلک پایین
 • بلفاروپلاستی پلک پایین که به عنوان جراحی کیسه چشم نیز شناخته می‌شود، معمولا برای مقابله با اثرات پیری مانند چین و چروک، چربی اضافی و افتادگی پوست انجام می‌شود.
  نگرانی‌های خود را با متخصصان زیبایی ما در میان بگذارید، تا در مورد راهکارهای مختلف جراحی پلک پایین و این که آیا این جراحی انتخاب مناسبی برای شما است یا خیر راهنماییتان کنند.

اپیکانتوپلاستی
 • اپیکانتوپلاستی یا برداشتن چین گوشه‌ی داخلی یک عمل زیبایی محبوب در میان مردم آسیا است. گوشه داخلی چشم را هدف قرار می‌دهد و به بهبود ظاهر و زیبایی پلک های بالایی کمک می‌کند. در نتیجه، بیمار چشمانی بزرگتر و هشیارتری خواهد داشت.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

کلینیک زیبایی آرین سیما یکی از معتبرترین مراکز انجام خدمات زیبایی-درمانی پوست و مو، بالاترین میزان رضایت در سال‌های اخیر را از مراجعین محترم و زیباجویان گرامی این کلینیک دریافت کرده و به انجام کلیه‌ی خدمات با هزینه‌ای مناسب و کیفیتی بی‌مثال در شهر تهران مفتخر است. برای دریافت هزینه‌ی بلفاروپلاستی و دریافت مشاوره‌ی رایگان فرم زیر را پر کنید.

جراحی پلک در مقابل جراحی پتوز

قبل از صحبت در مورد تفاوت، اجازه دهید توضیح دهیم که جراحی پتوز و پتوز پلک چیست. پتوز به افتادگی پلک فوقانی ناشی از اختلال عضلانی (لواتور) اشاره دارد. این نوع خارج شدن از فرم مربوط به پیری یا شل شدن پوست نیست. بلکه در اکثر موارد افراد از کودکی به این عارضه دچار می‌شوند.
ترمیم پتوز یا جراحی پلک پتوز یک روش جراحی است که این تغییر شکل را اصلاح می‌کند. در این فرآیند، جراح عضله بالای چشم را اصلاح می‌کند.
در حالی که لیفت پلک هر دو پلک بالا و پایین را مورد توجه قرار می‌دهد، جراحی پتوز فقط بر روی پلک بالایی تمرکز می‌کند. در ترمیم پتوز، جراح عضله‌ی بالای چشم را سفت می‌کند تا به بیمار کمک کند بینایی بهتری داشته باشد. اما در جراحی بلفاروپلاستی، جراح چربی و پوست اطراف چشم را برمی دارد.

معتبرترین کلینیک زیبایی جهت انجام جراحی پلک و بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی پس از جراحی بینی به محبوب‌ترین عمل زیبایی در ایران تبدیل شده است و روزانه صدها نفر این عمل را انجام می‌دهند. این محبوبیت به متخصصین ما انگیزه‌ای دوچندان داده تا تجربه و مهارت قابل توجهی در این روش، جهت ارائه‌ی بالاترین سطح خدمات به شما، کسب کنند. تیم جراحی آرین سیما تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا با گردآوری بهترین تیم پزشکی و استفاده از مجهزترین دستگاه‌ها، بهترین قیمت و کیفیت را ارائه دهد. برای اطلاع از قیمت‌های دقیق و پرسیدن هر گونه سوالی که ممکن است داشته باشید با تکمیل فرم مشاوره با ما در ارتباط باشید یا با ما تماس بگیرید.

درخواست مشاوره رایگان و اعلام هزینه

کلینیک زیبایی آرین سیما یکی از معتبرترین مراکز انجام خدمات زیبایی-درمانی پوست و مو، بالاترین میزان رضایت در سال‌های اخیر را از مراجعین محترم و زیباجویان گرامی این کلینیک دریافت کرده و به انجام کلیه‌ی خدمات با هزینه‌ای مناسب و کیفیتی بی‌مثال در شهر تهران مفتخر است. برای دریافت هزینه‌ی بلفاروپلاستی و دریافت مشاوره‌ی رایگان فرم زیر را پر کنید.

سوالات متداول در مورد بلفاروپلاستی

اگر از افتادگی پلک رنج می‌برید اما از سلامت کلی خوبی برخوردار هستید، کاندید مناسبی برای جراحی بلفاروپلاستی هستید.

هر عملی که نیاز به برش در سطح پوست داشته باشد، کمی جای زخم از خود به جا می‌گذارد. در بلفاروپلاستی، خود زخم با گذشت 2 هفته کاملا از بین می‌رود. پس از بهبودی، جای زخم (اسکار) در پلک‌ها پنهان می‌شود. به علاوه، با گذشت زمان به تدریج بهبود یافته و اثری از آن باقی نخواهد ماند.

همیشه یک جنبه‌ی تاریک برای هر عمل جراحی وجود دارد و آن عوارض عمل است. با این حال، در بلفاروپلاستی، این سمت آنقدر که فکر می‌کنید تیره نیست. طبق مطالعات انجام شده، این عمل جراحی با میزان رضایتمندی بالا و عوارض نادری گزارش شده است.

این جراحی به خودی خود دردناک نیست زیرا در حین انجام آن از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود. همچنین در دوره‌ی نقاهت بعد از عمل بیمار می‌تواند با تجویز پزشک متخصص از مسکن‌های مناسب استفاده کرده و میزان درد را به حد ناچیزی تقلیل دهد.

تیم جراحی آرین سیما همواره آماده‌ی ارائه‌ی بهترین خدمات پزشکی برای شما دوستان عزیز می‌باشد.

اگر تصمیم به انجام بلفاروپلاستی دارید، مطالعه‌ی مقاله‌ی بالا می‌تواند اطلاعات شما را در مورد جراحی پلک (بلفاروپلاستی) تا حد زیادی افزایش دهد و به شما در انتخاب بهترین مرکز و پزشک برای انجام جراحی پلک در ایران کمک کند. در این مقاله توضیحات جامعی در مورد بلفاروپلاستی (جراحی پلک) و هزینه‌ی بلفاروپلاستی و بهره‌وری از بهترین جراحان پلک ارائه دادیم.

Call Now Buttonمشاوره رایگان تلفنی کلیک کن!