روش جوانسازی لیفت نخ

در مورد لیفت نخ چه میدانید؟ آیا تا به حال به فکر جوانسازی ظاهر خود بوده اید؟ عمل های جراحی زیبایی چه مزایا و عوارضی میتوانند برای شما داشته باشند. در این مطلب از وب سایت کلینیک زیبایی و کاشت موی طبیعی آرین سیما به روش جوانسازی با لیفت نخ می پردازیم.

فهرست مطالب

پیری پوست چیست؟

شروع پیری پوست

لیفت نخ چیست؟

مراحل انجام لیفت نخ

مزایای جوانسازی با لیفت نخ

مراقبت های پس از انجام لیفت نخ

پیری پوست چیست؟

با گذر زمان و افزایش سن چهره انسان ها شروع به تغییراتی میکند. تغییراتی که در صورت و ظاهر هر فردی ایجاد می شود به گونه ای است که با دیدن او هر کسی می تواند یک عدد تقریبی برای سنش بگوید که این عدد ممکن است به سن واقعی آن فرد نزدیک باشد.

نشانه های افزایش سن در ظاهر معمولا روی پوست بروز میکنند و با ایجاد چین و چروک هایی بر روی پیشانی و شک شدن پوست در نواحی مختلف صورت می تونیم بگوییم که دوران میانسالی و پیری آغاز شده است. در واقع پیری پوست ایجاد نشانه هایی مانند شل شدن پوست، افتادگی و نمایان شدن چین و چروک ها در پوست است.

مزایای لیفت نخ

شروع پیری پوست

اما در چه سنی پیری آغاز می شود؟ شروع روند پیری در ظاهر در افراد مختلف تفاوت دارد و نمیتوان گفت در یک سن خاص پوست همه انسان ها شروع به شل شدن و چین و چروک های پوستی نمایان می شوند. عوامل متعددی وجود دارد که باعث می شوند شروع پیری در سنین پایین تر و یا بالاتر اتفاق بیفتد.

عواملی مانند ژنتیک، سبک زندگی، تغذیه، آلودگی هوا، عوامل روانی، جاذبه زمین و… میتوانند زمان شروع پیری را مشخص کنند.


نمونه کار کاشت مو


نمونه کار کاشت ابرو


نمونه کار تزریق ژل و بوتاکس

لیفت نخ چیست؟

لیفت نخ یک روش جوانسازی کم تهاجمی و غیر جراحی است. در این روش با لیفتینگ پوست به کمک نخ های مخصوص تا حد زیادی و در یک زمان کوتاه چین و چروک های پوست از بین می روند. معمولا روش لیفت با نخ برای افراد بالای 30 سال پیشنهاد می شود و به دلیل نتایج کاملا طبیعی و ماندگار یکی از محبوب ترین روش های جوانسازی پوست به شمار می آید، همچنین با توجه به کم تهاجمی بودن نیاز به استراحت بعد از انجام ندارد.

لیفت نخ به دلیل افزایش ندادن حجم پوست نسبت به تزریق فیلر بهتر بوده و عوارض بسیار کمتری دارد.

لیفت نخ

مراحل انجام لیفت نخ

همانطور که گفته شد روش جوانسازی لیفت نخ بدون جراحی می باشد و کم تهاجمی بوده. لیفت نخ برای نواحی صورت که دارای پوست افتاده و شل شده هستند و همچنین از بین بردن غبغب کاربرد دارد. مراحل انجام کار کاملا برای بیمار بدون درد بوده. بیمار پس از مشاوره با پزشک و معاینات اولیه آماده انجام لیفت نخ می شود.

پس از مشخص کردن نقاطی که قرار است نخ ها جاگذاری شوند این نقاط توسط پمادهای بی حسی موضعی جهت جلوگیری از درد بی حس می شوند. سپس نخ ها در نقاط مورد نظر جاگذاری می شوند و در همان لحظه می توانید شاهد تغییرات انجام شده باشید

لیفت نخ صورت

مزایای جوانسازی با لیفت نخ

روش لیفت نخ مزایای بسیاری دارد و این مزایا باعث محبوبیت لیفت نرخ در بین مردم و پزشکان شده است. یکی از اصلی ترین مزایای این روش مشاهده نتایج در همان روز انجام است، همچنین کم تهاجمی بودن لیفت نخ و قابلیت جذب نخ ها بسیار مورد توجه است.  بعلاوه لیفت با نخ هیچگونه آمادگی قبل از انجام کار را نیاز ندارد

در لیفت نخ ماندگاری بالایی شاهد هستیم به اینصورت که با گذشت زمان علاوه بر اینکه اثراتش کم نمی شوند بله با تحریک پوست برای کلاژن سازی باعث می شود که پوست شاداب تر و جوانتری داشته باشید.

برای افرادی که از داروهای کورتیزون، وازلین، یا ترتينوئين استفاده می کنند توصیه شده قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنند زیرا ممکن است بدن مقدار زیادی از دارو را جذب کند در این صورت امکان بروز عوارض بیشتر خواهد بود.

مراقبت های پس از انجام لیفت نخ

  • به مدت ۴۸ ساعت استحمام نکنید و صورت را بوسیله شوینده ملایم شستشو دهید
  • در صورت التهاب می‌توان از کیسه یخ استفاده کرد
  • بهتر است بیمار حداقل تا سه شب اول سرخود را به‌ اندازه ۳۰ درجه  بالا نگه دارد
  • به مدت دو هفته از ورزش و هرگونه فعالیت سنگین بپرهیزید
  • ماساژ صورت تا یک ماه مجاز نیست
  • تا ۳ هفته از فشار مستقیم روی صورت و نواحی درمان شده اجتناب شود

تا ۳ هفته تا آنجا که ممکن است حرکات صورت را به حداقل برسانید

از قهقه، لبخند وسیع و خمیازه عمیق و اعمال این چنینی پرهیز نمایید

غذاهای سفت و خوراکی هایی که نیاز به جویدن زیاد دارند مصرف نکنید

  • بعد از درمان باید از هر نوع جراحی دندان خودداری نمایید
  • یک تا دو هفته بعد از درمان طاقباز بخوابید
  • داروهای تجویز شده را طبق دستور پزشک به طور منظم مصرف نمایید