کاشت مو با تراکم بالا و رشد طبیعی

احتمالا شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که درباره کاشت مو تحقیق میکنند و حالا به دنبال بهترین روش برای انجام آن میگردید، مو نقش پررنگی در زیبایی چهره دارد. به همین دلیل همیشه ترس و نگرانی از ریزش و طاسی در بین مردم به ویژه آقایان وجود دارد. روش های متفاوتی برای درمان طاسی پیشنهاد می شود اما موثرترین آن ها درمانی است به نام کاشت مو است که به روش های متفاوتی در دنیا انجام میشود. 


کلینیک تخصصی پوست و موی آرین سیما با بیش از یک دهه فعالیت موفق میتواند انتخابی مناسب برای شما باشد، در ادامه با ما همراه باشید و هرچه لازم است را بدانید. خواندن این مقاله قبل از کاشت مو الزامی است!

از مهمترین عوامل ریزش مو میتوان به وراثت، تغذیه، عوامل روحی و روانی و… اشاره کرد. که با توجه به این عوامل احتمال از دست دادن مو برای هر فردی وجود دارد.
طرح یک سوال: چه سنی برای کاشت مو مناسب است؟

سن مناسب کاشت مو 25 سال به بالا است!

تا حدود زیادی با پیشگیری و مشاوره های درست با متخصصین پوست و مو میتوان از بروز این مشکل جلوگیری کرد اما اگر به هر دلیلی در هر سنی قسمتی از موهای خود را از دست دادیم و به طاسی دچار شدیم جای نگرانی نیست و با مراجعه به کلینیک تخصصی کاشت مو میتوان بهبودی چشمگیری را مشاهده کرد و اعتماد به نفس سابق را بازگرداند

تنها مرکز ارائه دهنده ضمانت نامه کتبی معتبر پیوند مو در ایران

021-88876001

ariansimakasht@

کلینیک کاشت مو

یکروزه | بدون درد | بدون بیهوشی

021-88876002

www.ariansima.com

چرا پیوند مو بهترین راه حل است؟

اگر بنا به هر دلیلی در هر سنی از زندگی خود دچار طاسی شدید و بخشی از موهای خود را از دست دادید موثرترین راهکار برای بازگرداندن موهای شما کاشت موی طبیعی توسط کلینیک تخصصی پوست و مو زیر نظر پزشک متخصص پیوند مو می باشد.
بهترین روش درمان ریزش مو چیست؟ پیوند مو چقدر موفق است؟ بهترین مرکز کاشت مو کجاست؟ بهترین روش کاشت مو کدام است؟
در این مقاله سعی کرده ایم بهترین و صحیح ترین پاسخ ها را به سوالات بالا بدهیم! با بخش کاشت موی آرین سیما همراه باشید.

عمل پیوند طبیعی مو در واقع یک روش جراحی برای بهبود طاسی و رفع کم پشتی قسمت هایی از سر که دچار ریزش شده اند است. در کاشت مو، موی برداشته شده از بانک مو و سایر نواحی بدن به بخش های خالی انتقال داده میشود و به لحاظ تکنیکی و با توجه به نیاز و شرایط مختلف از چندین روش برای این پیوند میتوان استفاده کرد. عمل پیوند مو در مراکز مختلف به روش های مختلفی و با توجه به شرایط بیمار انجام می پذیرد. جدیدترین فناوری در زمینه پیوند موی طبیعی کاشت مو رباتیک است که در کلینیک آرین سیما برای اولین بار در ایران به صورت کاملا تخصصی در حال انجام است. رایج ترین و موفق ترین روش های کاشت مو در ایران را در زیر آورده ایم. با ما همراه باشید…

روش های رایج کاشت موی طبیعی در جهان

علاوه بر روش های بالا، کاشت مو با سلول های بنیادی نیز طرفداران بسیاری دارد. روش کاشت توسط پزشک انتخاب می شود. پس از معاینه بیمار و مشاهده وسعت ریزش و وضعیت بانک مو پزشک متخصص پوست و مو به درستی می تواند بهترین روش را برای متقاضی انتخاب کند. طبیعتا علاوه بر روش کاشت، مشاهده نتایج قابل قبول به تخصص پزشک و مجرب بودن پرسنل کاشت بستگی دارد. 

برخی از نمونه کارهای کلینیک کاشت مو آرین سیما
را در این بخش میتوانید مشاهده کنید

برخی از نمونه کارهای کلینیک کاشت ابرو آرین سیما
را در این بخش میتوانید مشاهده کنید

برخی از نمونه کارهای کلینیک پوست و مو آرین سیما
را در این بخش میتوانید مشاهده کنید

روش FIT چگونه است؟

در این روش موها به صورت تک تک از قسمت بانک مو که معمولا پشت سر است برداشته میشود و موهای برداشته شده که گرافت نامیده می شود به نقاط طاسی منتقل می شود. این روش پیوند مو بدون هیچگونه خونریزی و بدون نیاز به بیهوشی انجام میپذیرد و بیمار در تمام مراحل کاشت هوشیار بوده و میتواند با گوشی خود در فضای مجازی بگردد و یا فیلم مشاهده کند…! کاشت مو به روش FIT یکی از پرطرفدارترین روش ها در جهان است زیرا کمترین عوارض را دارد.

روش FUT و تفاوت آن با FIT

در این روش نوار باریکی از پوست سر جدا می شود و پس از جداسازی واحد های فولیکولی مو که شامل یک الی سه تار مو و پیازچه آن است به مناطق طاسی که روی آن توسط سوزن های مخصوص سوراخ هایی جهت کاشت ایجاد شده منتقل می شوند. مزایای این روش سریع بودن انجام کار است و معمولا در یک جلسه انجام می شود. همچنین تراکم مناسب تری نسبت به سایر روش ها خواهد داشت. اما باقی ماندن جای اسکار ناحیه برش از پشت سر، میتواند اصلی ترین عارضه این روش می باشد

روش FUE بهتر است یا FUT

با توجه به پیشرفت های بسیار زیاد علم پزشکی و همچنین با کمک گرفتن از ابزار پزشکی بسیار دقیق بسیاری از عمل های پزشکی با کمترین ریسک و بالاترین درصد موفقیت در حال انجام هستند. در کاشت مو به روش FUE که از جدیدترین و بهترین روش ها در دنیا می باشد نیز از ابزارهای بسیار ظریفی جهت برداشت مو ها از بانک مو انجام می شود. با استفاده از این ابزار مدرن پس از کاشت کمترین آسیب به بانک مو می رسد و دوره نقاهت بسیار کمتری خواهد داشت. در کلینیک تخصصی پوست و موی آرین سیما از این روش جهت انجام هرچه بهتر و رسیدن به بهترین نتایج استفاده می شود.

روش BHT (برداشت مو از بدن)

در صورتی که بیمار از بانک موی مناسب برخوردار نباشد و یا پس از انجام یک بار کاشت مو به بانک موی او صدمه وارد شده است نیاز است که از نقاط دیگر بدن گرافت های قابل کاشت برداشت شود. این گرافت ها معمولا از ناحیه قفسه سینه بداشت می شوند که میتواند در افزایش تراکم کاشت مو و همچنین در کاشت های ترمیمی بسیار کمک کننده باشد.

روش SUT (کاشت موی رباتیک)

در این روش نیز که جدیدترین روش عمل پیوند مو در دنیا می باشد تمامی مراحل برداشت گرافت های مو بدون دخالت دست انسان و با کمک گرفتن از ربات ها و دستگاه های مدرن انجام می شود.
این روش در مراکز معدودی در تهران انجام میشود که آرین سیما یکی از آن هاست.

کدام روش کاشت مو بهتر است؟

روش های کاشت مو هرکدام دارای مزایا و معایبی هستند. اما سوال مهمی که برای همه پیش می آید این است که کدام روش بهتر است؟ 

پاسخ به این سوال ساده است و می توان گفت بهترین روش کاشت مو برای هر فرد متفاوت است و با توجه به شرایطی مانند میزان طاسی، وضعیت بانک مو و انتظارات هر شخص پزشک تشخیص می دهد که کدام روش برای شخص کمترین عوارض را دارد و در کنار آن می تواند بهترین نتایج را دریافت کند.

کاشت مو در شهرهای مختلف ایران

کاشت مو در شهرهای ایران به ویژه مراکز استان ها در حال انجام است. علاوه بر تهران، کاشت مو در اصفهان ، کاشت مو در شیراز، مشهد و تبریز و سایر شهرهای بزرگ ایران طرفداران بسیاری دارد. اما نگرانی افراد متقاضی کاشت مو در این شهرها بابت کیفیت و دریافت نتایج قابل قبول از کاشت مو است. و مراکز کاشت مو مجهز و مدرن در شهر تهران که به دلیل بهره بردن از تجهیزات بروز دنیا و دانش متخصصان حاضر در این مراکز است که افراد ساکن سایر شهرها را راغب میکند جهت انجام کاشت مو به تهران سفر کنند.

کاشت مو در افراد مختلف

کاشت مو برای آقایان

بیشترین مراجعین عمل پیوند موی سر آقایان هستند. آقایان بنا به دلایلی در سنین مختلفی ممکن است قسمتی از موهای خود را با الگوی خاصی از دست دهند. این مساله در بین آقایان بسیار رواج دارد و همیشه توصیه می شود پیش از شروع ریزش ها به کمک داروهای تقویتی و تغییراتی در سبک زندگی از این ریزش ها جلوگیری کنید. اما در صورت ریزش و ایجاد طاسی در بخش های مختلف سر آقایان میتوانند با مراجه به کلینیک های پوست و مو نسبت به انجام عمل پیوند مو اقدام کنند. کاشت مو برای آقایان به کمک روش های معمول انجام می شود و در صورت انجام صحیح مراحل و انتخاب مرکز معتبر نگرانی خاصی برای چگونگی نتایج وجود ندارد.

کاشت مو برای خانم ها

خانم ها نیز مانند آقایان ممکن است در بخشی از سر خود دچار ریزش شوند. اما الگوری ریزش و طاسی در آقایان و خانم ها میتواند متفاوت باشد. علاوه بر این دلایل ریزش نیز متفاوت است و مسائلی مانند قاعدگی و بارداری و زایمان میتواند باعث ریزش مو در زنان شود.

اما کاشت مو برای خانم ها نیز مانند آقایان انجام میشود؟ در پاسخ باید بگوییم که بستگی به نوع ریزش ها دارد، در بسیاری از موارد خانم ها دچار ریزش موی منتشر شونده می شوند و به این معناس که ریزش ها در سراسر نواحی سر صورت می گیرد. در نتیجه تراکم نواحی پشت سر که به عنوان بانک مو شناخته می شود کم شده و قابل استفاده جهت برداشت گرافت های مو نمی باشد. 

اما در مواردی که زنان دچار ریزش مو با الگوی مردانه می شوند پیوند مو برای زنان به روش های رایج می تواند درمان مناسبی باشد

مراقبت های بعد از انجام پیوند مو

باید توجه داشته باشید 2 هفته اول بعد از انجام عمل بسیار حائز اهمیت است چون موهای کاشته شده بسیار سست هستند. و تا ایجاد استحکام و کامل شدن پیوند توسط بدن و ثابت شدن موها باید به صورت دقیق و کامل به توصیه های پزشک خود عمل کنید. موهای کاشته شده بعد از حدود 2 الی 6 هفته بعد از کاشت به دلیل شوک برداشت و کاشت مجدد ساقه خود را از دست می دهند و رشد مجدد آن ها از یک ماه بعد شروع می شود. با توجه به شرایط هر فرد زمان استراحت بعد از کاشت مو متفاوت است اما به طور کل از دو روز بعد از کاشت فعالیت های نرمال آغاز می شود. محدودیت هایی هم که میتوان به آنها اشاره کرد انجام ورزش های سنگین، زور زدن، شنا کردن و همچنین بلند کردن اجسام سنگین است.

توجه داشته باشید بعد از پیوند مو از نوشیدنی های شیرین و آبمیوه استفاده کنید. تا داروهای تزریقی به طور کامل از بدن شما دفع شوند. نکته بسیار مهم نحوه خوابیدن در شب اول بعد از کاشت مو است. زیرا در صورت خوابیدن عادی و درازکش سر دچار تورم می شود. هنگام خواب سعی کنید سر بالاتر از تنه قرار بگیرد. به عنوان مثال از 3 یا 4 بالشت در پشت خود استفاده کنید. داروهای تجویزی از پزشک متخصص خود را به طور منظم مصرف کنید. در صورت داشتن درد استفاده از مسکن و یا داروی خواب آور بلامانع است.

مواردی که حتما بعد از کاشت مو باید رعایت شوند

اطلاعات کامل درباره مراقبت های بعد از کاشت مو

بخیه ها دوهفته بعد از انجام عمل کشیده می شوند.
از مصرف دخانیات و خوردن مشروب تا 3 هفته پرهیز کنید.
از تماس با ناحیه کاشته شده و بخیه ها تا 2 روز پرهیز کنید.
از بین دو ابرو پیشانی خود را به سمت شقیقه ها ماساژ دهید.
به روش خوابیدن دقت کنید.
تورم در قسمت پیشانی تا 5 روز اول بعد از کاشت می تواند طبیعی باشد.

در اکثر موارد تا 3 هفته استفاده از کلاه ممنوع می باشد.
فشار یا ضربه زدن بر روی ناحیه کاشت باعث صدمه به گرافت های کاشته شده می شود.
با استفاده از اسپری سرم شست و شو  روزانه ناحیه کاشته شده را بشویید.
یک روز پس از کاشت پانسمان را برداشته و اولین مرحله شست و شو را انجام دهید.
خون مردگی و خشکی پوست تا 2 هفته بعد از بین می روند. از کندن آنها با ناخن خودداری کنید.

چرا کلینیک آرین سیما را برای پیوند مو انتخاب کنیم؟

در کلینیک زیبایی آرین سیما خدماتی مانند کاشت ابرو، لیزر موهای زائد، میکرونیدلینگ، جوانسازی پوست و سایر خدمات زیبایی برای آقایان و بانوان انجام می شود.
بالاترین تراکم کاشت با روش های ترکیبی و نوین در دنیا | تجهیزات به روز در برداشت موی طبیعی بدون درد و بدون نیاز به بیهوشی |تیم مجرب پزشکی با سابقه بیش از 14 سال | هزینه مناسب و عالی کاشت نسبت به سایر کلینیک ها | انجام عمل تنها در یک روز | بدون نیاز به مراقبت های خاص | گرافت های طبیعی با تعداد بالا

سوالات متداول کاشت مو

خیر. زیرا این کار فقط در بین دو نفر که ترکیب ژنی یکسانی دارند قابل انجام است مانند دوقلوهای همسان. که با توجه به یکسان بودن ژن های آنها اگر یکی دچار ریزش مو شود و نیاز به پیوند مو پیدا کند قاعدتا دیگری نیز چنین وضعیتی را تجربه خواهد کرد لذا این مورد هم عملا قابل انجام نیست.

بله، بخش هایی از سر و صورت فرد که به دلیل سوختگی خالی از مو هستند را میتوان با کاشت مو درمان کرد

خیر، جای زخم ها پس از رشد مجدد موهای کاشته شده کاملا محو می شوند و پوست سر به حالت طبیعی خود باز میگردد. خط برش و بخیه نیز با موهای پشت سر پوشش داده می شود حتی اگر موهایتان کوتاه باشد.

عمل پیوند مو محدودیت سنی ندارد و افراد با سن بالا به شرط داشتن بانک موی مناسب و سلامت بودن از نظر بیماری های قلبی میتوانند کاشت مو کنند.

کوتاه کردن مو 60 روز پس از رشد مجدد موها مجاز است. همچنین رنگ کردن مو نیز بهتر است پس از گذشت همین زمان و حتی بیشتر انجام شود.

زنان نیز مانند مردان ممکن است دچار ریزش موی سر شوند و بخشی از موهای خود را به دلایل مختلفی از دست دهند. کاشت مو برای خانم ها هم به روش های معمول قابل انجام است و موهای کاشته شده میتوانند رشد طبیعی خود را داشته باشند.

در صورتی که از خدمات یک مرکز معتبر بهره می برید و مراقبت های بعد از کاشت را به درستی رعایت میکنید باید بگوییم که دریافت نتایج قابل قبول از عمل پیوند مو کاملا بی ارتباط با فصل انجام آن است. و در هر فصلی میتواند به بهترین نحو انجام پذیرد

لازم است دو هفته الی یک ماه بعد از کاشت مو از فعالیت های ورزشی سنگین پرهیز کنید

تا دو هفته بعد از کاشت مو برای استراحت به پشت دراز بکشید و با استفاده از بالش مناسب فاصله سر را با زمین زیاد کنید به طوری که سر با بدن زاویه 45 درجه ایجاد کند. با استفاده از دو بالش در اطراف هم از احتمال غلط زدن جلوگیری کنید.

بهتر است تا 2 ماه از گذاشتن کلاه اجتناب کنید. پس از 2 ماه نیز از کلاه های گشاد استفاده کنید

کشیدن سیگار و قلیان تا یک ماه بعد از پیوند مو ممنوع است.

با توجه به تجویز دارو و الزام مصرف به موقع آن ها بهتر است پس از کاشت روزه نگیرید

دوش گرفتن به حالت معمول تا یک ماه بعد از کاشت ممنوع است. و شستشو روزانه سر به کمک اسپری آب روی سر و بدون فشار دادن موها انجام شود

با توجه به اینکه شامپوهای معمولی از مواد شیمیایی پاک کننده قوی برخوردارند ممکن است به موها آسیب برساند لذا بهتر است از شامپو بچه استفاده شود.

محدودیتی در مصرف غذا ها وجود ندارد. تنها موردی که میتواند مشکل ساز باشد مصرف مواد غذایی است که باعث التهاب و خارش پوست می شوند 

در یک ماه نخست تمامی دلمه ها ریخته می شوند و آثاری از آن ها روی سر باقی نمیماند. اما شروع رویش مجدد از 4 ماه بعد از کاشت که و رشد آن ها ممکن است تا 6 ماه طول بکشد.

بسته به روش کاشت مو و وسعت ناحیه کاشت ممکن است متغیر باشد. اما در اکثر موارد در یک روز انجام می شود.

روز بعد از کاشت پانسمان را به آرامی بردارید و سر خود را با اسپرس آب مرطوب کنید و بشویید. پس از آن مجدد سر خود را پانسمان کنید. بهتر است این کار پنج روز الی یک هفته انجام شود.

هزینه کاشت مو با توجه به شرایط شما مشخص می شود و روز مشاوره تعیین میگردد. عواملی که در هزینه ها نقش دارند وسعت ناحیه کاشت و روش کاشت مو است.

بهتر است قبل از کاشت موها تراشیده شوند زیرا باتوجه له راحتی شستشو بعد از کاشت میتواند از بروز عفونت ها جلوگیری کند.

خیر، موهای کاشته شده با توجه به اینکه از بانک مو برداشته شده اند دائمی بوده و دچار ریزش نمی شوند

تمامی مواردی که مربوط به سلامتی شما است را با پزشک در میان بگذارید مانند بیماری هایی که دارید و داروهایی که مصرف می کنید. همچنین یک هفته قبل از کاشت از مصرف هرگونه دخانیات و نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید

خیر، در اکثر روش های کاشت مو نیازی به بیهوشی نیست و با بی حسی موضعی انجام می شود. با توجه به ابزار و تجهیزات مدرن موجود در کلینیک کاشت مو آرین سیما در حین کاشت مو هیچگونه دردی را حس نخواهید کرد

در صورتی که در انتخاب مرکز درمانی و پزشک خود دقت کنید و از مراکز معتبر کاشت مو که دارای مجوز هستند بهره ببرید، احتمال اینکه پیوند مو نتیجه ندهد صفر است

12 نظر در مورد “كلينيك كاشت مو | کاشت مو تهران | كاشت ابرو تهران;

 1. سلام و عرض ادب. بنده از تبریز قصد دارم برای کاشت مو مراجعه بکنم. آیا در یک روز قابل انجام است و در زمان برگشت به تبریز در هواپیما برای من مشکلی پیش نمی آید؟

  1. سلام روز بخیر. بله کاشت مو در یک جلسه انجام میشه و مشکلی بابت برگشت به شهرتون نخواهید داشت. اما توضیحات دقیق تر پس از معاینه توسط پزشک به شما ارائه خواهد شد

 2. من یه سوال داشتم هفته پیش اومدم کلینیک شما و کاشت مو کردم!
  کجا میتونم درباره مراقبت های بعد کاشت مو اطلاع کسب کنم؟
  چون برگه ای که داده بودید رو گم کردم متاسفانه
  ممنون میشم درباره مراقبت بعد از کاشت مو برام لینک یا مطلبی بفرستید

 3. سلام
  یک ماه پیش اومدم خدمتتون کاشت انجام دادم خواستم تشکر کنم و ببینم چکار کنیم بعدا نریزه دوباره

 4. ممنون مطلب کامل و خوبی بود و جواب خیلی از سوالاتمو گرفتم. فقط اینکه شما کاشت ریش هم انجام میدین؟

  1. بله در کلینیک آرین سیما علاوه بر کاشت مو، کاشت ابرو و کاشت ریش نیز زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود

  1. در صورتی که در حین خدمت سربازی مجبور به استفاده از کلاه و فعالیت های سنگین هستید بهتر است به زمان دیگری موکول کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *