روش های کاشت مو

روش های پیوند مو | 5 روش موفق پیوند مو در ایران و جهان

عمل پیوند مو و یا پیوند مو درمانی است برای رفع طاسی نواحی از سر که به دلایل مختلفی ایجاد شده اند. انجام عمل کاشت مو در سراسر دنیا بسیار مورد توجه قرار گرفته است و تا حد زیادی بسیاری از استرس های ناشی از ترس طاس شدن و ریزش موها را کاهش داده است. در ادامه این مقاله از وب سایت کلینیک تخصصی کاشت مو آرین سیما به معرفی انواع روش های کاشت مو می پردازیم

پیوند مو به روش FUT

یک روش پیوند مو می باشد و به شیوه ای انجام می شود که الگوی طبیعی رشد مو را تقلید می کند و برای افرادی که دارای نواحی بدون موی وسیعی در سر خود هستند،  ایده آل است.

این روش شامل برداشت نوار باریکی از پشت سر به‌ صورت کاملاً سطحی و ظریف است، در این ناحیه ریزش مو کم و رشد مو ضخیم است. ناحیه ای که نوار از آن برداشته می شود با نخ‌های مخصوص جراحی پلاستیک که اسکار و خط بخیه آن بسیار ظریف است و به‌راحتی توسط موها پوشش داده می‌شود، بخیه می شود. نوار حاوی فولیکول های مو به گرافت هایی متشکل از یک یا دو فولیکول تقسیم می شود. واحدهای فولیکولی حاوی غدد سباسه (غدد چربی)، اعصاب، ماهیچه کوچک و موهای ضخیم هستند. هزاران واحد فولیکولی در برش های کوچک ایجاد می شود و در نواحی طاسی پوست سر بیمار، که به عنوان “ناحیه گیرنده” شناخته می شوند، در یک جلسه قرار می گیرند. رشد مو از این پیوند ها یک الگوی طبیعی رشد را دنبال می کند و هیچ نشانه ای از عمل جراحی را نشان نخواهد داد.

روش پیوند مو FUT به چه صورت انجام می‌شود؟

 • در ابتدا، پزشک به پوست سر بی حسی تزریق می کند.
 • یک نوار از بافت موی شما از ناحیه اهدا کننده که همان پشت یا اطراف سر است، برداشته می شود.
 • سپس پزشک ناحیه اهدا کننده را با نخ‌های مخصوص جراحی پلاستیک بخیه می زند. این کار باعث ایجاد اسکار بسیار ظریف در آن ناحیه می شود.
 • این نوار به واحدهای فولیکولی تکی از طریق فرایند جداسازی دقیق میکروسکوپی برش داده می شود.
 • سپس پزشک بر روی سر شما حفره های بسیار ریزی ایجاد می کند و واحدهای پیوند فولیکولی را وارد آنها می کند.
 • یک محلول ضدعفونی کننده به آرامی به پوست سرتان اعمال می شود.
 • ناحیه اهدا کننده با یک بانداژ بسته می شود.پ
 • در پایان این مراحل، پزشک از شما می خواهد از یک بانداژ یا کلاه برای محافظت از سر خود برای چند روز استفاده کنید.

آیا FUT بهترین روش کاشت مو است؟

در مراکز درمانی مختلف با توجه به نوع خدمات رسانی بحث های متفاوتی در مورد بهترین روش کاشت مو مطرح می شود. اما واقعا چه روش و تکنیکی می تواند بهترین روش کاشت مو می باشد و بهترین کلینیک کاشت مو در تهران و ایران از کدام روش برای درمان طاسی و پیوند مو استفاده میکنند؟ این ها سوالاتی است که همیشه دغدغه افراد برای انتخاب کلینیک مناسب برای انجام کاشت مو هست. روش های مختلف کاشت مو هم مانند سایر اقدامات درمانی مزایا و معایب مختلفی دارند. این عوارض و مزایا با توجه به شرایط بیمار و نیاز او توسط پزشک متخصص پوست و مو مشخص می شود و به بیمار اطلاع رسانی می شود و در نهایت این پزشک است که با در نظر گرفتن موارد مختلف بیمار را راهنمایی کرده و روش کاشت مو برای او تعیین می شود.

اطلاعات بیشتر درباره کاشت موی FUT ( لطفا کلیک کنید )

پیوند مو به روش FUE-FIT

ما در کلینیک موی آرین سیما به طور تخصصی عمل کاشت مو به روش fue را برای بیمارانمان انجام می دهیم. این روش پیشروی کاشت مو به شدت تخصصی است و موثرترین راه برای داشتن بیش ترین میزان موی اهدایی است. در کاشت مو به روش fue ، یک پزشک بسیار باتجربه فولیکول های مو را از منطقه ی اهدا کننده که عموماً پشت گردن است، با استفاده از ابزار استخراج ویژه ی این کار با قطر کم تر از یک میلیمتر، استخراج می کند. سپس، فولیکول ها به منطقه ی دریافت کننده ی پوست سر شما منتقل می شوند و با استفاده از یک میکروسکوپ استریوی قدرتمند، در دسته های یک تا چهارتایی، روی سر ایمپلنت می شوند تا به طور طبیعی رشد کنند. این یک روش جراحی با حداقل حالت تهاجمی است، پس شما در تمام طول این فرآیند، آگاه و هشیار هستید و فقط بی حسی موضعی لازم است. زمان بهبود، کوتاه و ریسک بروز عارضه، کم است.

پیوند  مو به روش fue چه تفاوتی با بقیه ی روش ها دارد؟

 • FUE با دیگر شیوه های پیوند مو به چند دلیل تفاوت دارد. اول این که هیچ اسکار یا جای زخم خطی قابل توجهی به جا نمی گذارد.
 • در روش پیوند با نوار مو، یک قطعه از پوست سر که بین موها پوشیده است معمولاً از پشت سر به منظور دریافت فولیکول های موی مورد نیاز برای پیوند برداشته می شود. در این روش، یک اسکار مشخص افقی در عرض پشت سر باقی می ماند.
 • جراحی پیوند نواری شکل، به ویژه در مقایسه با FUE زمان بهبود طولانی دارد. FUE مقداری خونریزی جزیی و ابتدایی دارد اما معمولاً بهبودی در طول هفت روز به طور کامل حاصل می شود. اما در روش برداشت نواری، که قسمتی از پوست سر جدا می شود، هفته ها طول می کشد تا اسکارها ترمیم شوند.
 • نتایج، از بالاترین کیفیت برخوردارند و طبیعی بودن و غیرقابل تشخیص بودن موها از مهم ترین مزایای این روش است.

پیوند  مو به روش ترکیبی | کاشت موی ترکیبی چیست؟

در مواردی که سطح طاسی وسیع است و قادر نیستیم با یک روش سطح خالی را پوشش دهیم از هر دو روش به‌صورت FUT و FUE استفاده می‌کنیم، به‌این‌ترتیب کل سطح خالی با تعداد گرافت‌های بیشتر پر می‌شود. در روش فوق ترکیبی تعداد برداشت گرافت‌ها به‌صورت FUE نسبت به ترکیبی بیشتر و بالاتر می‌باشد.

پیوند  مو در کلینیک تخصصی آرین سیما

در کلینیک آرین سیما کاشت مو با استفاده از جدیدترین روش ها و تکنیک های روز دنیا انجام می شود. بیمار پس از مشاوره رایگان توسط پزشک متخصص و تعیین وقت و انجام آزمایشات لازم جهت انجام پیوند مو آماده می شود. در کلینیک آرین سیما از بهترین تجهیزات پزشکی روز دنیا جهت برداشت گرافت های مو و سپس کاشت آن ها استفاده میشود. همچنین با بهره بردن از کادری متخصص و با تجربه بالا در این زمینه، در طول بیش از یک دهه فعالیتی که داشته ایم توانسته ایم رضایت 99 درصدی بیماران خود را جلب کنیم.

شماره های تماس با بخش کاشت موی آرین سمیا |مشاوره رایگان

021-88700880 (30 خط)

2 پاسخ
  • ArianSima
   ArianSima گفته:

   بهترین روش کاشت مو برای هر شخصی با توجه به وسعت ناحیه کاشت و وضعیت بانک مو متفاوت است.
   در صورتی که نیاز دارید تعداد موهای زیادی با تراکم بالا برای شما کاشته شود بهترین روش super fue است که در کلینیک آرین سیما برای اولین بار در ایران انجام می شود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code