تزریق فیلر برای جوانسازی صورت

با افزایش سن چه تغییراتی در پوست صورت ایجاد می شود؟

با افزایش سن تغییراتی در صورت ایجاد می شود. کلاژن پوست کم می شود و در نتیجه پوست شل تر و آویزان تر می شود، از سوی دیگر به سبب تحلیل رفتن بافت زیر جلدی ضخامت پوست کاهش می یابد. در صورت با افزایش سن، توده های چربی گونه ها به سمت پائین جابجا می شوند و در نتیجه صورت حالتی افتاده تر پیدا می کند. در اثر انقباض عضلات چین هایی ایجاد می شوند که در ابتدا فقط موقع انقباض عضلانی مشاهده می شوند (چین های اخم) و بعد این چین ها در حالت استراحت هم باقی می مانند.

فیلر یا پر کننده چیست و چگونه می توان با تزریق فیلر پوست را جوان تر کرد؟

برای برطرف کردن چین های صورت و یا حجم دادن به بخش های مشخصی از صورت می شود از فیلرها استفاده کرد.  اسید هیالورونیک از جمله رایج ترین فیلرهایی است که در حال حاضر به کار می رود. این ماده بخشی از ساختمان طبیعی پوست است و بصورت سرنگ های استریل و آماده موجود بوده، تنها کافی است به متخصص پوستی مراجعه کنید که در کار تزریق فیلر متبحر است.

تزریق فیلر چه کاربردهایی دارد؟

با فیلر می توان وضعیت صورت را کاملا عوض کرد:

  • می شود چین های خنده (نازولابیال) را پر کرد.
  • می شود خطوط گوشه لب و بالای لب فوقانی را از بین برد.
  • می شود باقیمانده خط اخم بعد از تزریق بوتاکس را محو کرد.
  • می شود گونه ها را برجسته تر کرد.
  • می شود حاشیه لب ها را مشخص تر کرد و جسم لب ها را پر تر نمود.
  • می شود اسکارها را برطرف کرد.
  • می شود چین چانه را از بین برد و چانه را برجسته تر کرد.

ماندگاری فیلر چقدر است؟

بستگی به نوع فیلر ماندگاری آن می تواند به 5/1 سال هم برسد. برخی از انواع فیلرها کلاژن سازی را تحریک می کنند و تاثیر دراز مدت تری دارند.

آیا تزریق فیلر دردناک است؟

خیر! تزریق فیلر تحت بی حسی موضعی انجام می شود و شما دردی احساس نمی کنید..

چه فیلری برای تزریق مناسب است؟

با پزشک متخصص پوست مشورت کنید. فیلری انتخاب کنید که شناخته شده و مرغوب باشد و مجوز وزارت بهداشت داشته باشد. فیلرها بر اساس غلظت ماده موجود، ماندگاری و فرمول با هم فرق دارند. پزشک شما می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب فیلر باشد.

چه موقع نتیجه تزریق مشخص می شود؟

بلافاصله بعد از تزریق شما نتیجه را می بینید! البته ممکن است به سبب تورم بافتی که بعد از تزریق ایجاد می شود، ناحیه مورد درمان پر تر به نظر برسد.