مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از پیوند ابرو-اگر یپوند ابرو کرده اید حتما بخوانید

ابروها مهم ترین نقاط صورت هستند و میتوانند برای زیبا تر شدن عامل مهمی باشند. اما متاسفانه همه افراد ابروهای منظم و مرتبی ندارند که میتواند دلایل مختلفی داشته باشد: ارثی باشد، و یا به دلیل برداشتن مکرر و اشتباه ابروها دچار کم پشتی شوند که راه حل قطعی این مشکل کاشت ابرو است. در این مطلب به شرح مراقبت های مهم بعد از انجام کاشت ابرو میپردازیم.

برخی خانم ها معمولا قبل از بیرون رفتن به آراستن ظاهر خود می پردازند. همه می دانیم که آرایش ابرو ها بسیار وقتگیر است و نیاز است که همیشه مرتب باشند، اکثر خانم ها در این مواقع به فکر تتو کردن ابروها میوفتند اما در واقع باید بدانید که این روش های غیر طبیعی دیگر قدیمی شده اند و میتواند عوارض جبران ناپذیری را برایتان به جا بگذارند. حال این سوال پیش می آید که چه راه حل منطقی تری وجود دارد؟ ما به شما کاشت ابرو زیر نظر یک پزشک متخصص را پیشنهاد می کنیم، اما باید بدانید که کاشت ابرو به مراقبت هایی نیاز دارد چون این مو ها احتمالا از موی سر شما برداشته میشود و رشد آن ها مانند موهای ابرو نیست اما نگران نباشید ما تمام نکات را برای شما توضیح خواهیم داد.

دوران نقاهت پس از پیوند ابرو

نکته اول این است که دوران نقاهت بعد از کاشت ابرو را جدی بگیرید چون در گرفتن نتایج مطلوب نقش مهمی دارد، در دوران نقاهت باید به رشد بهتر و سریع تر ابروها کمک کنیم و مراقب باشیم به آن ها آسیب نرسانیم.

مراقبت های بعد از پیوند ابرو

به مانند کاشت موی طبیعی سر در عمل زیبا سازی ابرو که کاشت ابرو نام دارد لازم است که قبل و بعد از عمل مراقبت های خاصی به طور دقیق صورت گیرد تا به دریافت بهترین نتایج از کاشت ابرو نزدیک شوید.

در مطلبی که با عنوان مراقبت های بعد از کاشت مو منتشر شده است مواردی را ذکر کردیم که بسیاری از آنها در کاشت ابرو نیز صدق میکنند لذا توصیه میکنیم مطلب ذکر شده نیز مطالعه شود.

شستشوی ابروها

میتوانید یک روز بعد از عمل شستشوی ابروها را شروع کنید اما باید نکاتی را رعایت کنید:

 • ابروهای خود را با آب ملایم و فشار بسیار کم خیس کنید.
 • ابروها را با استفاده از شامپو یا صابون بچه با کمک انگشتان به آرامی بشویید.
 • این نکته را بدانید به هیچ وجه از ناخن ها برای شستن ابروها استفاده نکنید و اصلا به ابروها فشار نیارید.
 • بعد از اتمام شستشو با کمک یک حوله نرم به آرامی ابروها را خشک کنید، توجه کنید اصلا به ابروها فشار نیارید.
 • بعد از یک هفته میتوانید به حالت عادی ابروها را بشویید و میتوانید موضع را به آرامی بشویید تا پوسته های آن کنده شود.

لباس پوشیدن بعد از کــاشـت ابـرو

پوشیدن لباس هایی که مجبورید پوشاندن آن ها را از ناحیه سر شروع می شود به ویژه لباس هایی که از یقه تنگی برخوردارند میتواند بسیار خطرناک باشد. توصیه ما این است تا 5 روز بعد از عمل از لباس های دکمه دار یا تیشرت های گشاد استفاده کنید تا تعویض کردن لباس برایتان آسان شود.

نحوه خوابیدن بعد از پیوند ابرو

بعد از کاشت ابرو برای استراحت و خوابیدن نیاز است چند بالشت زیر سر خود بگذارید تا به حالت 45 درجه باشید و از خوابیدن روی صورت و سمت چپ یا راست خودداری کنید.

فعالیت های سنگین مانند ورزش کردن

از ورزش کردن تا حداقل 5 یا 7 روز خودداری کنید. زیرا فعالیت کردن بسیار زیاد و ورزش های سنگین میتواند باعث تورم، درد، خونریزی و از بین رفتن گرافت ها شود. بعد از گذشت 7 روز میتوانید ورزش یا فعالیت را فقط به صورت متوسط شروع کنید و این را بدانید که همچنان از ورزش های سنگین مثل: وزنه برداری، کوه نوردی، دو، دوچرخه سواری و غیره به مدت 5 روز دیگر خودداری کنید.

تتو ابرو بعد از کاشت آن

آیا بعد از کاشت ابرو میتوان برای تغییر مجدد ظاهر آن تتو کرد؟ توصیه ما این است این کار انجام نشود. اما در صورت ضرورت حداقل تا 12 ماه صبر کنید و اجازه دهید تا ابروها شروع به رشد کردن کنند.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

اصلاح کردن ابروها

با توجه به اینکه موهای کاشت شده از بانک مو (پشت سر) برداشته میشوند کم کم شروع به رشد مجدد میکنند و رفتاری مشابه موهای طبیعی نشان میدهند به طوری که شما میتوانید به راحتی بعد از مدت 3 الی 4 ماه بعد از کاشت ابرو آن ها را اصلاح کنید.

مراقب نور مستقیم آفتاب باشد

یکی از نکاتی که باید رعایت کنید این است که از اشعه خورشید و نور مستقیم آن دور بمانید، زیرا اشعه های پرقدرت خورشید میتواند برای فولیکول های کاشته شده ضرر داشته باشد. اما اگر مجبور به قرار گیری در آفتاب شدید حتما از عینک های آفتابی با شیشه های بزرگ یا کلاه های لبه دار استفاده کنید.

استفاده نکردن از کمپرس یخ

برخی از افراد اگر دچار تورم در ابروها شوند فکر می کنند اگر از کمپرس یخ استفاده کنند مشکلشان حل می شود اما باید بدانید این یک باورغلط است اگر تورم خیلی زیاد بود می توانید کمپرس یخ را روی چشم ها قرار دهید.

رنگ کردن ابرو پس از کاشت

افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند بعد از کاشت برایشان سوال می شود که میتوانند ابروها را رنگ کنند یا از هر مواد شیمیایی استفاده کنند؟ توصیه ما این است که حداکثر تا 3 هفته خودداری کنید اما بعد از این مدت بلامانع است.

استفاده از داروی مسکن

اگر بعد از کاشت ابرو دچار درد زیادی شدید میتوانید از مسکنی که پزشکان تجویز کرده است استفاده کنید و درد را کنترل کنید، اما به هیچ وجه خودسرانه از دارویی استفاده نکنید.

عوارض بعد از پیوند ابرو

پوسته پوسته شدن

بعد از انجا عمل کاشت ابرو پوسته هایی بسیار ریز در اطراف فولیکول مو های کاشته شده به وجود می آید اما نگران نباشید چون کاملا طبیعی است،این پوسته ها از گرافت ها در برابر عفونت مراقبت می کنند. این پوسته ها تقریبا تا 2هفته بعد از کاشت ابرو از بین میروند اما بدانید که پوست انسان ها باهم متفاوت هستند، زمانی که این پوسته ها از بین بروند باعث می شود مو های کوتاه کاشته شده هم بریزند جای نگرانی نیست زیرا فولیکول ها زیر پوست کاملا سالم هستند و بعد از گذشت 3الی 4 ماه دوباره شروع به رشد می کنند.

درد خفیف

امکان دارد بعد از کاشت ابرو در پوست سر احساس سفتی کنید، اگر از روش FUT استفاده کرده باشید احساس سفتی و کشیدگی هم در ناحیه گیرنده و هم ناحیه دهنده وجود دارد.  اما اگر از روش FUE  استفاده کرده باشید به مدت چند روز در ناحیه دهنده احساس درد می کنید که میتوانید با مسکن هایی که پزشکتان تجویز کرده است درد را کنترل کنید

تورم

ممکن است تورم را در پیشانی، پلک ها، حتی گونه ها ببینید حتی ممکن است باعث کبودی شود، اگر این تورم ها زیاد شد میتوانید با استفاده از کمپرس یخ آن را کنترل کنید.

روش پیوند ابرو FUE

برای کاشت ابرو به روش FUE فولیکول های مو از بانک مو استخراج می شوند. باید بدانید که این فولیکول ها باعث رشد تار های مو می شوند و این فولیکول ها در روش FUE  با تراکم خاصی استراخ می شوند و مانند روش های سنتی و قدیمی نیازی به برش و برداشت یکجا نیست. این فولیکول ها بعد از استخراج شدن زیر نظر پزشک متخصص و به کمک میکروسکوپ 15 برابر بزرگ تر میشود تا با دقت بیشتری مشاهده شوند،  این فولیکول ها پس از جدا سازی توسط یک ایمپلنتر نازک در عمق مناسب توسط پزشک کاشته می شود.

ما در کلینیک پوست و زیبایی آرین سیما از این روش جهت بدست آمدن بهترین نتایج از جمله تراکم بالا، زاویه و خواب طبیعی ابروها استفاده میکنیم.

روش پیوند مو به روش FUT

برای انجام کاشت ابرو به روشFUT  از ناحیه بانک مو که معمولا پشت سر است فولیکول ها برداشته می شوند.. برای برداشت مو ابتدا محل برداشت استریل شده و کاملا بی حس می شود، سپس یک نوار باریک با توجه به تعداد گرافت های مورد نیاز در محل برداشت مو جدا می شود. حال بافت برداشته شده را با دقت به واحد فولیکول های قابل کاشت تقسیم میکنند. پس از جداسازی واحد های فولیکولی آن ها در محل کاشت می کارند.

مراقبت از محل برداشت مو به روش FUE

باید بدانید که بعد از عمل کاشت ابرو باید مراقب محل برداشت هم باشید!

 • بعد از گذشت 4 روز از انجام کاشت ابرو باید به مدت یک هفته ناحیه دهنده یا برداشت مو را با سرمی که پزشکتان برای شما تجویز کرده است و با کمک گوش پاک کن تمیز کنید و این را بدانید که قبل از هربار شستشو محل برداشت را تمیز کنید از انباشته شدن سرم جلوگیری کنید.
 • اگر برای شما کرم ترمیمی تجویز شد بعد از گذشت 7 روز به همین روش که گفته شد استفاده کنید.
 • حداقل تا 6 ماه محل زخم را در معرض نور خورشید قرار ندهید و میتوانید بعد از یک هفته از پماد های ضد آفتاب حاوی زینک اکساید استفاده کنید.

مراقبت از محل برداشت مو به روش FUT

 • اگر ناحیه دهنده زخم شد میتوانید با استفاده از لیف یا گوش پاک کن با آب گرم به آرامی زخم ها را جدا کنید تا از انباشته شدن زخم ها جلوگیری کنید.
 • بعد از این که زخم ها را جدا کردید از پماد آنتی بیوتیک بسی تراسین با استفاده از گوش پاک کن روی زخم بزنید، حتما بدانید که باید مقدار کمی از پماد استفاده کنید.
 • در این روش هم باید از زخم در برابر نور خورشید مراقبت کنید و بعد از گذشت یک هفته از ضدآفتاب استفاده کنید.
 • بهبود زخم محل برداشت مو با روش FUT ممکن است از 6 الی 12 ماه طول بکشد، و زخم قبل از اینکه سفید و از بین برود قرمز و متورم می شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code