مقایسه روش های پیوند مو

مقایسه روش های پیوند مو

انواع مختلفی از روش های پیوند مو وجود دارند که افراد با مراجعه به پزشک متخصص و گرفتن مشاوره در این خصوص می توانند مناسب ترین آن ها را برای کاشت و برطرف کردن طاسی و بی مویی خود انتخاب کنند. ریزش و کم پشتی موی سر و سایر نقاط بدن مانند ریش و ابرو به یک معضل اساسی برای افراد از جمله آقایان تبدیل شده است. به همین دلیل انتخاب یک روش ایده آل برای این کار نیاز به بررسی و انجام آزمایشات مخصوص دارد.

انواع روش های پیوند مو

انواع مختلفی از روش های پیوند مو در سراسر دنیا متداول شده اند که به کارگیری و اثر بخشی هر کدام مورد تایید سازمان بهداشت جهانی و همچنین افرادی که از این روش ها استفاده کرده اند قرار گرفته اند. این روش ها عبارتند از: روش FUT، FIT, BHT,SUT و روش ترکیبی FUT و FIT

تمامی روش های ذکر شده هر کدام دارای فرایند کار متفاوتی می باشند که باید مطابق با نظر و رای پزشک و همچنین شرایط جسمی افراد متقاضی یکی از آن ها را انتخاب کرد.

پیوند مو به روش FUT

این روش یکی از قدیمی ترین روش ها است که بیشتر شبیه به یک جراحی پوستی می باشد که هنوز هم در بسیاری از کشورها متداول ترین و رایج ترین راه برای کاشت به شمار می آید. برای انجام فرایند این کار باید فرد از یک بانک موی قوی در پشت سر برخوردار باشد زیرا لایه های پوستی به شکل نوار با ابعاد مختلف از این قسمت از سر برداشته خواهند شد و در زیر میکروسکوپ به قسمت های کوچکتری تقسیم می شوند سپس این واحد های کوچک را به نقاط مختلف سر که دچار طاسی هستند پیوند می دهند.

بعد از اتمام این پروسه قسمت برش زده پشت سر که لایه های پوستی از آن برداشته شده اند بخیه زده خواهد شد. معمولا افراد حین انجام این کار بیهوش خواهند شد و دوران نقاهت و بهبودی آنان اندکی طولانی است همچنین باید تا زمان بهبودی مراقبت های ویژه ای از فرد انجام بگیرد.

به کارگیری این روش هم مانند تمام روش های دیگر دارای فواید و عوارضی است که مهمترین فواید استفاده از این روش این است که در مقایسه با روش FIT فولیکول ها یا پیاز مو که از نواحی اهدا کننده برداشته خواهند شد اکثرا سالم و بدون نقص به نواحی بی مو منتقل خواهند شد همچنین نتیجه کسب شده در این فرایند بهتر از روش های دیگر است. با این وجود شبیه بودن این فرایند به یک عمل جراحی و همچنین احتمال کشیدگی پوست در ناحیه گردن از ایراد های وارد شده به این روش می باشند.

پیوند مو به روش‌ FIT

یکی از روش های متداول این عمل می باشد که درمان جای زخم های ایجاد شده اغلب به صورت موضعی است. پروسه انجام این عمل به این صورت است که ابتدا در نواحی بی مو که قرار است کاشت صورت بگیرد به وسیله ابزارهای مخصوص حفره های کوچکی ایجاد خواهند شد. سپس فولیکول ها از نواحی اهدا کننده به صورت تک تک و یا گروهی برداشته می شوند و در حفره ها کاشته خواهند شد.

طول مدت زمان انجام فرایند کار به میزان طاسی سر افراد بستگی دارد و ممکن است عمل پیوند از یک تا سه جلسه طول بکشد. در هر جلسه تعداد ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ پیاز مو برداشته و کاشته خواهند شد. در این روش برخلاف روش FUT فرد بیهوش نخواهد شد و دوران نقاهت بسیار اندک است. تنها موضوع نگران کننده در استفاده از این روش امکان به جا ماندن جای حفره های ایجاد شده است.

پیوند مو به روش BHT

از آخرین روش های پیوند مو است که پزشک به ناچار آن را توصیه می کند. استفاده از این روش زمانی صورت می گیرد که فرد از بانک مویی ضعیف در پشت سر و بالای گردن برخوردار باشد و پزشک مجبور باشد از نواحی دیگر بدن مانند ران ها و یا سینه و یا کتف ها مو را برداشته و در قسمت های بی موی سر کاشت کند.

زمانی این روش جواب گو خواهد بود که فرد دارای بانک مویی متوسط باشد و پزشک بتواند هم از پشت سر و هم از نواحی دیگر مو برداشت کند در غیر این صورت نتیجه کار نتیجه مطلوب و زیبایی نخواهد بود زیرا حالت موهای سر با حالت موهای نقاط دیگر بدن کاملا متفاوت است. استفاده از این عمل مشروط به داشتن موهای پر در نقاط مختلف بدن نیست بلکه باید ابتدا نوع جنس، حالت و ریشه مو توسط پزشک بررسی شود و در صورت تایید پزشک این کار انجام بگیرد.

کــاشــت مو به روش SUT

روش پیوند مو به این سبک که روشی کاملا نوین و جدید می باشد بسیار مورد توجه افراد در سراسر دنیا قرار گرفته است زیرا تمام مراحل کار اعم از برداشت فولیکول ها تا آماده کردن و کاشت آن ها توسط دستگاه های اتوماتیک و مخصوص انجام خواهد گرفت. برداشت فولیکول ها از بانک مو که اغلب پشت سر مرز باشد توسط پانچ لیزری انجام می گیرد. بعد از این مرحله فولیکول ها یا پیازهای مو فریز می شوند. فریز کردن باعث جلوگیری از تخریب آن ها تا زمان کاشت خواهد شد.

با وجود پانچ لیزری و همچنین فریز کردن میزان تخریب فولیکول ها به حداقل خواهد رسید. عوارض جانبی این عمل آنقدر ناچیز است که قابل ذکر نیست و جای زخم ها و پانچ بسیار اندک و نامحسوس می باشند که با نگاه اول قابل دیدن نیستند. در هر جلسه پزشک قادر است حدود ۱۰۰۰۰ پیاز مو را کاشت کند و اغلب این پروسه در یک جلسه به اتمام خواهد رسید. با توجه به مزایای فراوانی که این روش نسبت به روش های دیگر دارد استقبال و تمایل افراد برای استفاده از آن بسیار بالا می باشد اما لازم است این نکته را متذکر شد که انتخاب و اجرای هر روش در نهایت به نظر پزشک بستگی دارد.

پیوند مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی همان طور که از نامش پیداست از ترکیب و استفاده همزمان در روش FUT و FIT استفاده خواهد شد. این روش معمولا برای افرادی توصیه می شود که سطح سر آنان از میزان طاسی و کم مویی بالایی برخوردار است و همچنین دارای بانک مویی ضعیف هستند. در این عمل پزشک از هر دو روش استفاده خواهد کرد . انجام این عمل نسبت به سایر روش ها سنگین تر و زمان بر تر می باشد و افراد برای بهبودی کامل باید دوران نقاهت طولانی تری را طی کنند.

کلام پایانی: با بالا گرفتن میزان استقبال افراد از روش های کاشت مو، کلینیک ها و مرکز های مخصوص این کار در سراسر کشور تاسیس شده اند. کلینیک تخصصی آرین سیما یکی از برجسته ترین و تخصصی ترین کلینیک های کاشت مو می باشد که با استفاده از تکنیک ها و تجهیزات پیشرفته اقدام به انجام این عمل کرده است. برای آگاهی از نحوه اجرای این روش ها و میزان هزینه های مربوطه می توانید به وسیله شماره های درج شده با مشاوران این مرکز تماس حاصل فرمایید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

راهکارهای پیشگیری از پیری پوست

راهکارهای پیشگیری از پیری پوست   پروسه طبیعی پیری پوست، غیر قابل پیشگیری است؛ اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code