بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

برای رفع موهای زائد بدن و خلاص شدن از شر آنان راه های مختلفی پیشنهاد می شود که بهترین و موثرترین آن ها استفاده از دستگاه لیزر میباشد. به همین منظور دستگاه ها و وسیله های مختلفی ساخته شده و مورد استفاده قرار میگیرند. هر چند استفاده از دستگاه لیزر موهای زائد تا حد زیادی کار را برای افراد آسان کرده است اما باید در انتخاب و استفاده از آن دقت زیادی به خرج داد تا در نهایت نتیجه ای مطلوب حاصل شود.

لیزر موهای زائد چیست؟

لیزر موهای زائد فرایندی است که طی آن تمام نقاط مختلف بدن به وسیله دستگاه مخصوص از وجود موهای زائد پاکسازی می شود. در این پروسه نور به طور مستقیم به فولیکول های مو برخورد می کند سپس پرتوهای متمرکز نور باعث تخریب آن ها خواهند شد به این ترتیب فولیکول ها که شامل کیسه های کوچکی در داخل پوست می باشند و مو در ان ها رشد می کند نابود خواهند شد.

فواید لیزر موهای زائد به وسیله دستگاه

در این روش می توان تمام موهای زائد را که در تمام نقاط مختلف بدن رشد می کنند به صورت بنیادی ریشه کن و نابود کرد. این روش دارای سرعت بیشتری نسبت به روش های دیگر است البته با توجه به وسعت ناحیه ای که پاکسازی خواهد شد میزان سرعت این کار هم متغیر می باشد، برای مثال برای تمیز کردن پاها نسبت به تمیز کردن زیر بغل زمان بیشتری صرف خواهد شد.

در این روش ماندگاری نتیجه نهایی بسیار بیشتر از روش های دیگر مانند اصلاح کردن و یا وکس کردن است. همچنین اگر مو مجددا رشد نماید هرگز مانند قبل نخواهد بود بلکه دارای ضخامت و تراکم کمتری می باشد. نتیجه ای که از این روش به دست خواهد آمد بسیار مطلوب تر از روش های دیگر است زیرا به دلیل کار با دستگاه دقت بالایی در انجام آن خواهد شد.

بهترین و کارآمد ترین دستگاه لیزر موهای زائد

برای رفع موهای زائد بدن دستگاه های مختلفی تولید شده اند که در کلینیک ها و آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند اما چند نوع از این دستگاه ها وجود دارند که جزء بهترین ها به شمار می آیند که عبارتند از:

دستگاه لیزر الکساندرایت

این وسیله کاربردی بهترین و مهم ترین وسیله و ابزار برای برطرف کردن و ریشه کن کردن موی اضافی بدن است که دارای قابلیت تنظیم طول موج و انرژی است. این وسیله دارای طول موجی در حدود ۷۵۵ نانومتر و نوری مرئی می باشد همچنین دارای یک سیستم خنک کننده بسیار قوی است که مانع سوختن پوست در زمان انجام کار خواهد شد. داشتن خاصیت های منحصر به فرد این دستگاه سبب شده است تا با هر نوع پوستی سازگاری داشته باشد و افراد در حین و بعد از انجام کار دچار حساسیت و یا سوختگی نشوند.

دستگاه لیزر دایود

این وسیله دارای طول موج ۸۰۰نانومتر برای از بردن موهای زائد میباشد. میزان جذب طول موج توسط ملانین پوست در این وسیله تا حدودی کم تر از الکساندریت است با این حال عمق نفوذ بیشتری دارد. خنک کردن پوست در زمان انجام این فرایند و همچنین داشتن تنظیماتی جهت کار بر روی پوست های تیره از قابلیت های این وسیله می باشد. اما مهم ترین و اساسی ترین قابلیت این دستگاه، سازگار بودن با پوست ما ایرانی ها است که سبب محبوبیت روزافزون آن شده است.

دستگاه لیزر IPL

در این وسیله از فلش لامپ های زنون استفاده شده است. این لامپ ها کاربردهای زیادی بر روی پوست دارند به شرطی که، تکنسین بهترین فیلتر را برای پوست افراد انتخاب کند. یکی از کم ریسک ترین وسیله ها برای از بین بردن مو دستگاه IPL می باشد که از آن برای جوان سازی و رفع چین و چروک های پوستی هم بهره گرفته خواهد شد. استفاده از این وسیله مستلزم داشتن تجربه بالای اپراتور دستگاه است که با آن کار می کند زیرا کوچکترین بی توجهی و سهل انگاری سبب ایجاد سوختگی در پوست خواهد شد.

دستگاه ND YAG

این وسیله یکی از پرکاربردترین و موثرترین ابزارها برای از بین بردن مو در افرادی با پوست های تیره میباشد. طول موجی که در این وسیله به کار گرفته می شود دارای پرتویی با مادون قرمز در مقیاسی بیشتر است که توجهی به ملانین پوست ندارد بلکه، تنها به دنبال فولیکول ها است تا آن ها را تخریب و نابود نماید. از این وسیله برای از بین بردن لکه های پوستی و تاتو های هایپر پیگما نتاسیون استفاده خواهد شد.

نحوه کار با این وسیله به این شکل است که قبل از انجام کار، لوسیونی مخصوص که در ترکیب آن از کربن استفاده شده است را روی سطح پوست مالیده و ماساژ میدهند. این لوسیون به داخل پوست نفوذ کرده و باعث جذب طول موج و در نتیجه از بین رفتن مو خواهد شد.

دستگاه های آی سی ایی پلاتینییوم و آی سی ایی پلاتین پلاس

این دو وسیله از پیشرفته ترین و مهم ترین وسیله های حال حاضر در دنیا می باشند که برای از بین بردن موی اضافی در بدن از آنها استفاده می شود. این دو وسیله تمام قابلیت ها و خصوصیات دستگاه های ذکر شده را دارند. با ترکیب سه طول موج متفاوت که در هر کدام از این وسیله ها تعبیه شده است می توانند به ساختار عمق پوست افراد نفوذ کرده و باعث از بین رفتن فولیکول مو شوند.

اشخاصی که دارای موهای نازک و بلوند و روشن هستند و یا دارای پوستی تیره و برنزه می باشند، بهترین گزینه برای آنان استفاده از این وسیله خواهد بود. در این دو وسیله از تکنولوژی کولینگ و تابش فوق العاده ای استفاده می شود که به بهترین نحو باعث پاکسازی پوست از مو خواهد شد.

کدام دستگاه برای رفع موهای زائد بدن مناسب است؟

برای رفع موهای زائد بر روی انواع پوست، دستگاه های آی سی ایی پلاتین پلاس و آی سی ایی پلاتینیوم مناسب می باشند اما برای افرادی که دارای موهایی بور هستند الکساندرایت بهترین و مناسب ترین گزینه است و برای پوست های روشن با موهای تیره دستگاه دایود پیشنهاد می شود همچنین برای پوست های تیره باید از ND YAG استفاده کرد و افراد با همین طیف رنگ پوستی به هیچ عنوان نباید از IPL استفاده کنند زیرا باعث ایجاد مشکلاتی در پوست آنان خواهد شد.

اگر به دنبال رفع موی اضافی در نقاط مختلف بدن خود می باشید باید نوع پوست و موی خود را بشناسید تا بهترین دستگاه و وسیله را برای این کار انتخاب کنید. کلینیک آرین سیما بهترین و پیشرفته ترین دستگاه های مخصوص را برای لیزر موهای زائد در اختیار دارد. شما می توانید با مراجعه به این کلینیک از خدمات ارزنده و موثر آن استفاده کنید و بهترین نتیجه را کسب نمایید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

راهکارهای پیشگیری از پیری پوست

راهکارهای پیشگیری از پیری پوست   پروسه طبیعی پیری پوست، غیر قابل پیشگیری است؛ اما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code