کاشت ابرو طبیعی و خط رویش نچرال ابرو

آشنایی کامل با متد کاشت ابرو

کاشت ابرو تاثیر بسیار زیادی در ظاهر افراد دارد. اغلب خانم ها فکر می کنند با هاشورزدن یا تاتو کردن می توانند فرم ابروهای خود را زیباتر جلوه دهند. در صورتی که این فکر اشتباه است؛ زیرا این روش ها حالتی مصنوعی به ابرو خواهند داد. بهترین راه برای داشتن ابروهای طبیعی و خوش فرم کاشت آن است. با ما تا پایان این متن همراه باشید تا همه مراحل این فرایند را مورد بررسی قرار دهیم.

کاشت ابرو طبیعی

کاشت ابرو چیست؟

یکی از راه های زیبایی که می تواند جوانی و اعتماد به نفس را به افراد بازگرداند کاشت ابرو است. همه مراحل این عمل همانند کاشت مو می باشد. البته با این تفاوت که چون این عمل بر روی صورت افراد کار خواهد شد دقت و ظرافت بیشتری باید به خرج داد. این عمل را بیشتر با نام پیوند ابرو می شناسند؛ زیرا موهای کناره گوش کنده شده ودرجاهای خالی شده ابرو کاشت خواهد شد. بعد از اتمام این عمل موهای کاشته شده ریزش خواهند کرد؛ و با گذشت تقریبا یک سال مجددا رویش خواهند داشت.

مراحل کاشت ابرو

در روش FUT موهایی را از قسمت پشت گوش با احتیاط جدا خواهند کرد. هر بار برای کاشت ابرو یک فولیکول به ابروها منتقل خواهد شد. البته این کار باید در نهایت دقت مطابق با فرم از پیش طراحی شده ابرو در زاویه ای مناسب قرار داده شوند. کاشت فولیکول های مو با سوزن های مخصوص انجام خواهد گرفت. اگر این عمل در یک کلینیک تخصصی و زیر نظر افراد متخصص انجام شود. بعد از رشد موها می توان آن ها را کوتاه ویا حالت داد و در نهایت ظاهر ابروها زیبا و دلنشین خواهند بود.

راحت ترین و بی دردسرترین روشی که هم در میان خانم ها و هم آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. روش FUE است. در این روش جای هیچ اسکاری مشخص نخواهد بود. دوران نقاهت در این متد بسیار کم است؛ و بعد از انجام آن می توان به فعالیت های روزانه خود پرداخت. در این سبک موها را از قسمت پشت سر بر خواهند داشت. در این قسمت سر تراکم مو بیشتر است. همچنین قطر آن ها هم کمتر می باشد؛ بنابراین بعد از رشد موها ظاهری بسیار طبیعی به ابروها خواهد داد.

کاشت ابرو

عوامل موثر در هزینه های کاشت ابرو

به طور کلی چند عامل تعیین کننده هزینه فرایند کاشت ابروEyebrow transplantation هستند. از جمله: کلینیک انتخابی برای این کار. هزینه های دریافتی به وسیله کلینیک هایی که این عمل در آن ها انجام می گیرد همیشه متغیر است. کلینیک های مذکور عواملی مانند هزینه های جانبی، محل کلنیک، عوارض و اجاره بها را در میزان هزینه های دریافتی از مشتریان لحاظ خواهند کرد.
نوع تجهیزات، یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه دریافتی کاشت ابرو از افراد است. هر کلینیکی که از تجهیزات پیشرفته و تخصصی استفاده کند قطعا هزینه بیشتری بابت کاشت از مشتری دریافت خواهد کرد. البته این نکته را باید متذکر شد که هر چه تجهیزات پیشرفته ترباشند به همان اندازه هم در نتیجه نهایی تاثیر دارد.

تخصص و تجربه پزشک و کادر کمک کننده او: پزشکانی که با پیشرفته ترین دستگاه ها کار می کنند. همچنین دارای تجربه بالایی هستند. به راحتی زاویه و فرم ابرو را تشخیص خواهند داد. به همین دلیل آنان درازای کاری که انجام خواهند داد هزینه بیشتری دریافت خواهند کرد. البته این پزشکان برای بدست آوردن این تجربیات هزینه و وقت بیشتری صرف کرده اند.

عوارض بعد از ترمیم و کاشت ابرو :

اگر ترمیم و کاشت ابرو زیر نظر پزشک متخصص انجام بگیرد. همچنین اگر کلینیکی تخصصی برای این کار انتخاب شود. این فرایند هیچ عوارضی به دنبال نخواهد داشت. البته امکان دارد در محل کاشت تا اندازه ای التهاب و تورم و همچنین خارش احساس شود؛ که این اغلب طبیعی است؛ اما به طور کلی عوارض ترمیم ابرو شامل: موارد زیر می شود.

هزینه کاشت ابرو
چون برداشت گرافت از پشت گوش انجام می گیرد و در ناحیه ابرو کاشت خواهد شد. این جابه جایی باعث می شود تا رشد این موها نسبت به موهای خود ابرو کم تر باشد. فرد باید حدودا ۶ تا ۹ ماه صبر داشته باشد تا موها کم کم رشد کنند و نتیجه نهایی مشخص شود.

البته در صورت عدم رضایت می توان دوباره اقدام کرد. انجام این کار برای خانم های باردار ممکن است برای جنین خطرناک باشد؛ و دلیل آن به خاطر استفاده از داروهای بیهوشی است. بعد از انجام این پروسه ممکن است یک سری التهابات و تورم هایی در ناحیه کاشت رخ دهد که با کمپرس گرم از بین خواهد رفت. همچنین برای از بین بردن خارش محل ترمیم می توان از پماد موضعی استفاده کرد.

بهترین روش برای کاشت ابرو

تکنیک ها و روش های FUE و SUT جهت کاشت ابرو در کلینیک ها به مشتریان ارائه خواهد شد. در این روش ها نیازی به انجام جراحی نیست. همجنین جای اسکارها در پشت سر مشخص نخواهد بود؛ و در همان جلسه اول فرم و زاویه ی ابرو مشخص خواهد شد؛ و نیازی به رفت و آمدهای بیشتری نیست.

حتی اگر ابروی فرد دارای تاتو باشد. بدونه نیاز به پاک کردن و لیزر کردن پروسه کاشت انجام خواهد گرفت. به طور معمول افرادی که از ریزش موی ابرو رنج می برند و یا اینکه به طور کامل ابروی آن ها از بین رفته است و یا اشخاصی که در اثر اصلاح نامناسب و یا تروما و یا ژنتیک ابروهای آن ها دچار مشکل شده اند. می توانند برای انجام پروسه کاشت ابرو اقدام کنند. البته این افراد باید از لحاظ پزشکی هیچ مشکلی نداشته باشند.

مزایای کاشت ابرو

۱: نتیجه این عمل نسبت به تاتو و هاشور بسیار زیباتر و طبیعی تر می باشد.
۲: رشد موهای ابرو با تراکم بیشتر.
۳: طراحی مناسب ابرو با توجه به شکل هندسی چهره و صورت.
۴: پوشاندن عیوب و زخم هایی که در ناحیه ابرو وجود دارد.
۵: دائمی و طبیعی بودن ابرو بعد از عمل ترمیم.

معایب ترمیم و کاشت ابرو :

۱: احتمال رویش نامناسب و خلاف جهت گرافت های کاشته شده. این مسئله تا حد زیادی به تجربه پزشک بستگی دارد.
۲: موهایی که کاشته شده اند نسبت به دیگر موهای ابرو دارای رشد بیشتری است. به همین دلیل باید هر چند وقت یک بار اقدام به کوتاه کردن و اصلاح ابروها کرد. البته این مشکل بعد از گذشت مدتی مشخص رفع خواهد شد.
۳: موهای کاشته شده از لحاظ ظاهری تا حدی با موهای اصلی ابرو متفاوت هستند.
۴: افرادی که خواهان یک ابروی پرپشت هستند. باید بیشتر از یک جلسه در کلینیک ترمیم ابرو حاضر شوند.
چه کسانی کاندیدای انجام کاشت ابرو هستند؟
از لحاظ جنسیت کاشت ابرو هیچ محدودیتی ندارد. خانم ها و آقایان هردو می توانند این عمل را انجام دهند. اگر در ناحیه ابرو مشکلی جدی نداشته باشید؛ و اگر پوست در ناحیه ابرو سالم باشد. ممنوعیتی برای کاشت وجود ندارد. در اصل کسانی که این خصوصیات را در خود داشته باشند می توانند برای ترمیم ابرو اقدام کنند.
۱: کم بودن موی ابرو به صورت مادرزادی یا در اثر یک حادثه و اتفاق مانند سوختن ابرو.
۲: شکل نازیبا و نامتقارن ابرو.
۳: نازک شدن و یا کم پشت شدن در اثر اصلاح.
۴: نیاز به طبیعی سازی ابرو.
۵: محو کردن و پوشاندن تاتو و هاشور قدیمی.
نکته: کسانی که دارای اختلال وسواس موکنی یا در اصطلاح آلوپسی آره آتا هستند. یا مشکل انعقاد خون در آنها وجود دارد نمی توانند برای انجام ترمیم موی ابرو اقدام کنند؛ اما اگر یک بیماری زمینه ای باعث ریزش موهای ابروی فرد شده است. می تواند بعد از درمان بیماری به ترمیم ابروی خود فکر کند.

چگونگی ترمیم و کاشت ابرو بر روی تاتو

اگر در گذشته عمل تاتو و هاشور را بر روی ابروی خود انجام داده اید. می توانید با خیال راحت عمل کاشت را بر روی آن انجام دهید. می توان با استفاده از روش های مناسب تاتو را محو کرد سپس فرایند کاشت ابرو را انجام داد. اغلب متخصصان و جراحان معتقدند قبل از این عمل بهتر است میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ را بر روی ابروی خود انجام داد. تا نتیجه عمل ترمیم زیباتر و شکیل تر شود.
برای پر کردن جاهای خالی ابرو بعد از عمل چه باید کرد: در هنگام پروسه کاشت ممکن است مقدار کمی از گرافت ها غیر فعال شوند و قادر به موسازی نباشند. به همین دلیل ممکن است در جاهایی از ابرو فاصله هایی دیده شود. هرچند این فاصله ها مشخصا دیده نمی شوند؛ اما می توانید با استفاده از مداد ابرو یا هاشور و تاتو این فاصله ها را پر کرد.

مراحل فرایند و پروسه کاشت ابرو

تمام روش های کاشت ابرو از پنج مرحله تشکیل شده اند. انجام این مراحل در حدود ۴ تا ۵ ساعت زمان می برد.
۱: کشیدن طرح اصلی ابرو: اولین مرحله از این فرایند است. پزشک از شما خواهد خواست که طرح مورد نظرتان را ارائه دهید. سپس اقدام به کشیدن طرح روی صورت خواهند کرد.
۲: بعد از کشیدن طرح اولیه ابرو پزشک ایراد های طرح را رفع خواهد کرد. همچنین آن را با فرم صورت تطبیق خواهد داد.

در نهایت طرح اصلی رسم خواهد شد.

۳: تعداد گرافت های مورد نظر برای انجام عمل:

تعداد این گرافت ها بستگی به نیاز فرد متغیر است؛ اما در حقیقت تعدادگرافت ها در حدود ۵۰ تا ۱۰۰ است. در هر حالتی تعداد گرافت از ۲۰۰ تجاوز نخواهد کرد.
۴: انتخاب بانک مو: بانک مو همان جایی است که فولیکول ها از آن جا برداشته خواهند شد. برای انجام این پروسه معمولا از پشت سر یا از کناره های گوش عمل برداشت را انجام خواهند داد.
۵: اگر فقط یک ابرو دچار مشکل باشد.

می توان از ابروی دیگر به عنوان بانک مو استفاده کرد.
۶: می توان از دیگر نقاط بدن به عنوان بانک مو استفاده کنید. برای خانم ها می توان از موهای بالای ران استفاده کرد؛ که البته میزان موفقیت عمل تا حد زیادی پایین خواهد آمد.
بی حسی: در انجام این پروسه نیازی به بیهوشی عمومی نیست. در روش های جراحی و غیر جراحی کاشت می توان از داروی بی حسی برای بی حس کردن ناحیه ابرو استفاده کرد. درد ناشی از تزریق داروی بی حسی تنها دردی است که شخص در کل فرایند عمل احساس خواهد کرد و دیگر هیچ دردی را احساس نخواهد کرد.

برداشت فولیکول:

مهمترین تفاوت در روش های مختلف این عمل دقیقا در استخراج فولیکول است.
برداشت نواری FUT در این روش نواری در اندازه ۱×۱۰ سانتی متر از پوست پشت سر برداشته خواهد شد. سپس جای پوست برداشت شده را بخیه خواهند کرد. به دلیل وجود بخیه و ایجاد برش و وجود زخم این روش به روش جراحی معروف است.
جای زخم این نوار برداشته شده بعد از مدتی التیام خواهد یافت؛ اما ممکن است جای آن به صورت خطی باریک برای مدت ها و شاید برای همیشه باقی بماند. در صورت محو نشدن، در زیر موها پنهان خواهد شد. در روش های دیگر نیازی به جراحی نیست و به طبع خبری از خونریزی و زخم و بخیه هم نیست. برای برداشت فولیکول ها از ابزار بسیار ظریفی به نام پانچ استفاده خواهند کرد.

آماده کردن گرافت برای کاشت ابرو

در این مرحله از کاشت ابرو پزشک فولیکول ها را در زیر میکروسکوپ قرار می دهد. اگر از روش FUT استفاده شود. نوار برداشت شده را به چند قسمت تقسیم کرده و هر قسمت توسط یک نفر گرافت های آن جدا سازی خواهد شد. در روش های دیگر احتیاجی به این عمل نیست فقط بافت چسبیده به فولیکول ها را با ابزاری خاص جدا می کنند و آنها را برای کاشت آماده خواهند شد.

کاشت فولیکول های ابرو

بعد از آماده شدن گرافت ها باید آن ها را در قسمت های تعیین شده ابرو قرار داد؛ اما قبل از آن باید به نحوه و جهت رویش موهای ابرو توجه کرد. داخلی ترین موهای ابرو به سمت بالا، موهای میانی به صورت افقی و موهای خارجی به شکل مورب رشد خواهند کرد. هنگام قرار دادن فولیکول ها باید به طور دقیق این جهت ها تقلید شوند. تا در نهایت ابرویی طبیعی و زیبا داشته باشیم.

تمای با کلینیک زیبایی آرین سیما

آیا ابروی کاشته شده رشد طبیعی دارد؟

باید توجه داشته باشید که در کاشت ابرو و به صورت کلی عمل پیوند مو فقط موها منتقل نمیشوند بلکه ارگان های کوچکی به نام فولیکول که وظیفه ساخت مو را دارند از یک ناحیه به کمک ابزار دقیق و میکروسکوپی برداشت می شوند و به ناحیه دیگر منتقل می شوند در نتیجه تارهای موی کاشته شده تا آخر عمر به رشد خود ادامه میدهند و نیاز به مرتب کردن و کوتاه شدن دارند.

کاشت ابرو

چه کسانی نیاز به کاشت ابرو دارند؟

با توجه به نقش ویژه ابروها در زیبایی صورت با توجه به قرارگیری در مرکز صورت نداشتن فرم ایده آل میتواند آزار دهنده باشد. با توجه به اینکه ریزش و از دست دادن بخشی از ابروها نمیتواند دلایل طبیعی داشته باشد ( بر خلاف موی سر ) اهمیت این موضوع بسیار بیشتر می شود،

برخی از دلایل ریزش و یا از دست دادن بخشی از ابروها

  • بیماری‌های تیروئیدی
  • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
  • آلوپسی آره‌تا
  • سوختگی
  • تاتو و هاشور ابرو
  • عفونت
  • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
  • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی

تماس آنلاین با آرین سیما

هر فردی به هر دلیلی دچار مشکل کم پشتی در ناحیه ابروها شود راه هایی را برای رفع این مشکل امتحان می کند مثل تاتو، هاشور، استفاده از مدادهای ابرو و ….

اما نتیجه ی هیچ کدام به داشتن ابروی طبیعی ختم نمی شود. با توجه به اهمیت طبیعی بودن نتیجه عمل های زیبایی نزد متقاضیان کاشت ابروی طبیعی هم بهترین روش برای رسیدن به نتیجه مطلوب است.

زاویه و جهت خواب موهای کاشته شده

جدا از مزایای کاشت ابروی طبیعی نکته بسیار مهم که باید توسط کلینیک های کاشت مو رعایت شود توجه به زاویه و جهت خواب درست با توجه به قواعد زیبا شناختی در این زمینه می باشد. زاویه و فرم اصلی ابرو پس از نظرخواهی از متقاضی و پیشنهاد پزشک مشخص میشود.

در رابطه با جهت خواب موهای ابرو هم باید توجه داشت که ساختار کلی هر ابرو از 3 بخش تشکیل شده شامل سر، بدنه و دم که هر کدام جهت خواب متفاوتی باهم دارند که باید هنگام کاشت کاملا رعایت شوند.

پیج اینستاگرام کلینیک زیبایی

روش های کاشت ابرو

برای عمل پیوند ابرو در مراکز مختلف روش های متفاوتی به کار گرفته می شود. اما موثرترین و پرطرفدارترین روش کاشت ابرو روش های FUT و FIT است. در کلینیک تخصصی کاشت موی آرین سیما کاشت ابرو به روش FUT انجام می شود. به این صورت که ابتدا یک نوار باریک از پشت سر (ناحیه برداشت) برداشته می شود. سپس گرافت های مو پس از جداسازی در قسمت مدنظر با توجه به زاویه و جهت خواب مدنظر پیوند داده می شوند.

ما در کلینیک زیبایی آرین سیما برای انجام کاشت ابرو با بهره بردن از کادر مجرب و متخصص و همچنین ابزار جراحی مدرن روز دنیا درصد موفقیت و رضایتمندی مراجعین خود را به بیش از 95 درصد رسانده ایم.

نتیجه:

با تمام توضیحات داده شده باید دانست که تنها راه برگرداندن حالات ابروهایی که ریزش شدید داشته اند و یا ترمیم ابروهای ناقص کاشت ابرو است.

در این پرسه چون از موی طبیعی برای انجام این عمل استفاده خواهد شد. حالت بسیار طبیعی و زیبا به ابرو خواهد داد؛ اما این عمل باید زیر نظر یک متخصص با تجربه انجام داده شود. ما هم بنا به وظیفه خود همه آن چرا که باید در این رابطه بدانید در این مطلب گرد هم آوردیم.

امید است مورد رضایت عموم قرار گرفته باشد.امروزه برای رفع مشکل طاسی و کم پشتی قسمتی از موهای سر و صورت از یک روش درمانی به نام پیوند و یا کاشت موی طبیعی استفاده میشود.

که در سالهای اخیر روش ها و تکنیک های مختلفی برای انجام این پیوند توسط متخصصین این امر به کار برده شده است. اما افرادی که از ظاهر ابروهای خود ناراضی هستند و یا ابروهای آنها به دلایل مختلفی مانند آرایش ناصحیح و یا تتو دچار آسیب شده است چه کنند؟

کاشت ابرو روشی برای رفع کم پشتی و یا به صورت کلی رسیدن به فرم دلخواه و تراکم بالای مو در ناحیه‌ی ابرو می باشد که از نظر روال و تکنیک انجام زیرمجموعه‌ی روش درمانی کاشت مو می باشد. به این صورت که مو از یک ناحیه برداشت و در ناحیه مدنظر پیوند داده می شود.