رفع موهای زائد مردان

روش های رفع موهای زائد مردان

روش های رفع موهای زائد مردان

وقتی در مورد رفع موهای زائد مردان صحبت می شود، منظور فقط پیراستن ریش و سبیل نیست. بلکه مقصود، نظافت موهای گردن، کمر، قفسه ی سینه، بینی، گوش ها، شانه، شکم، پاها و نواحی تناسلی است. پس باید بر روش های بلند مدت و موثرتری که از لحاظ وقت و هزینه به صرفه هستند، تمرکز کرد.

موزدایی با لیزر

یکی از بهترین روش ها برای رفع موهای زائد مردان ، استفاده از لیزر است. در این روش، پرتو لیزر بر فولیکول های موی در فاز رشد در ناحیه ی مورد نظر تابیده می شود و ریشه ی موها را تخریب و از رشد مجدد مو جلوگیری می کند.

بر حسب ناحیه ی مورد نظر، لیزر موهای زائد 10-6 جلسه زمان می برد. این روش، سریع، بدون درد، مقرون به صرفه و بلند مدت است.

الکترولیز

 الکترولیز یک روش بسیار گران و زمانبر برای حذف دائمی موهای زائد در مردان است. در این فرآیند، تمرکز اصلی بر تخریب موها از ریشه است که مانع رشد مجدد آن ها می شود. الکترولیز، فرآیندی بسیار دردناک است و باید چندین جلسه و هربار به مدت 30-15 دقیقه در معرض الکترولیز باشید.

تراشیدن

از دهه های گذشته، اصلاح با تیغ یکی از رایج ترین و آسان ترین راه های دردسترس برای موزدایی بوده است. اما استفاده از تیغ برای مناطق حساسی مانند صورت، زیر بغل، پاها و نواحی تناسلی می تواند دردناک و بسیار زمان بر باشد. همچنین اصلاح با تیغ می تواند موجب خراشیدن و التهاب و در مواردی، حتی منجر به ایجاد عفونت شود.

بند انداختن

بند انداختن هم برای موزدایی بخش های مختلفی مثل صورت، بینی و گوش ها استفاده می شود. این روش هم مانند اصلاح با تیغ، فقط روشی موقتی است و موها را به صورت دائمی از بین نمی برد، اما در مقایسه با تیغ، مدت بیش تری طول می کشد تا موها دوباره رشد کنند (پنج تا هفت روز). بند انداختن روشی دردناک است و اگر با دقت انجام نشود ممکن است موجب آزردگی پوست شود.

کندن مو

این یک روش خیلی رایج برای موزدایی در مردان نیست و هر بار تنها یک مو کنده می شود. همچنین، ممکن است موجب قرمزی و التهاب موقت شود و از آن جا که روی نقاط حساسی مانند صورت استفاده می شود ممکن است آثار ناخواسته ای به جا گذارد.

کرم موبر

کرم موبر برای مناطقی مانند زیر بغل، ناحیه ی تناسلی، دست ها، پاها و … استفاده می شود و موها را از بین می برد. بعد از این که موها از بین رفت، باید ناحیه ی مورد استفاده را با آب بشویید.

این روش، روشی بسیار آسان و در دسترس است و از رشد موها به مدت حدود دو هفته جلوگیری می کند. البته ممکن است عوارضی هم داشته باشد که عبارتند از: التهاب، خارش اگر پوست حساس باشد، جوش، و واکنش های آلرژیک.

رفع موهای زائد مردانوکس

استفاده از وکس یا موم گرم یکی از روش های موزدایی نسبتاً خوب است که برای مدت تقریباً 3-2 هفته موها را از بین می برد، البته این روش بسیار دردناک است.

طول مدت هر بار استفاده از موم یا وکس، بستگی به ناحیه ای از بدن دارد که موم استفاده می شود. از موم می توان برای دست ها، پاها، زیر بغل و کمر استفاده کرد. موم انداختن می تواند موجب قرمزی، حساسیت و حتی جوش های قرمز رنگ شود و در بعضی مواقع، عفونت و کبودی را به همراه دارد.

موزدایی با کرم در مردان

روش کار

این کرم ها شامل یک ترکیب شیمیایی در مواد تشکیل دهنده ی خود هستند و وقتی روی پوست استفاده می شوند، روی پروتئین موجود در مو تاثیر می گذارند و آن را تخریب می کنند. همین موجب ریزش و از بین رفتن مو می شود.

مدت زمان

 لازم است که کرم را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی پوست رها کنید. اما کل فرآیند موزدایی ممکن است سی دقیقه تا یک ساعت زمان ببرد.

نتیجه

یکی دو هفته بدون مو خواهید بود.

معایب

عوارض جانبی متعددی دارد و موقت است.

موزدایی در مردان با استفاده از موم یا تیغ

روش کار

این روش ها برای مناطقی از پوست مانند صورت، زیر بغل، دست ها، پاها و غیره استفاده می شوند. این روش ها فقط روی لایه ی بیرونی پوست تاثیر می گذارند و به همین دلیل، موها را فقط از سطح پوست جدا می کنند.

طول مدت

بسته به ناحیه ی مورد نظر می تواند بین 10 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

نتیجه 

در کل نتایج این روش ها کوتاه مدت است، اصلاح با تیغ، 5-3 روز و موم انداختن حدوداً چهار هفته تاثیر دارد.

معایب موزدایی با استفاده از موم یا تیغ

 موقت بودن، گران بودن، دردناک بودن و عدم درمان همیشگی موهای ناخواسته.

.

کلینیک کاشت مو آرین سیما

آرین سیما کلینیک تخصصی پوست و مو  ، ارائه خدمات کاشت مو ، کاشت ریش و سبیل و کاشت ابرو

برای تعیین وقت مشاوره کاشت مو و تعیین وقت ویزیت از طریق شماره های زیر اقدام کنید

88876001-2    ،      02187700880 (30 خط)

سایر خدمات کلینیک آرین سیما شامل جوانسازی پوست ، تزریق ژل ، لیزر مو و … می باشد.

با آرین سیما لذت خوب زیبایی را تجربه کنید…

 

الکترولیز موهای زائد در مردان

روش کار

 از یک سوزن فوق باریک برای هدف گیری فولیکول های مو استفاده می شود. در این روش فولیکول های مو پس از شوک الکتریکی موجود در سوزن تخریب می شوند.

مدت زمان

 بر اساس میزان و ضخامت موها، ممکن است چند جلسه مورد نیاز باشد. طول هر جلسه چیزی حدود 15 تا 30 دقیقه است.

نتیجه

موقت است.

معایب

این روش، یک فرآیند بسیار دردناک و وقت گیر است.

لیزر موهای زائد در مردانلیزر موهای زائد در مردان

روش کار

در این روش، پرتوهای لیزر با نفوذ به ریشه ی موهای منطقه ی مورد نظر و تخریب فولیکول ها، از رشد مجدد مو جلوگیری می کنند. موزدایی با لیزر بر اساس فوتوترمولیز انتخابی (از بین بردن با نور و گرما) با طول موج و پالس خاص کار می کند.

لیزر، فولیکول موهای در فاز رشد را تخریب می کند و به این ترتیب، موزدایی دائم خواهد بود. پرتو لیزر به ساختار و بافت پوست صدمه ای وارد نمی کند.

مدت زمان

به طور معمول، شش تا هشت جلسه زمان نیاز است، اما از فردی به فرد دیگر متفاوت است. از آن جا که این روش فقط موهای در فاز رشد را تحت تاثیر قرار می دهد، تعداد جلسات ممکن است متفاوت باشد.

برای تعیین تعداد جلسات مورد نیاز، توجه به مساحت ناحیه ای که باید درمان شود، تراکم مو و علت اصلی رشد موهای ناخواسته ضروری است.

نتیجه ی لیزر موهای زائد در مردان

وقتی درمان کامل شد می توانید نتیجه ی بلندمدت آن را ببینید. البته باید برای حفظ کارایی این روش، برنامه ریزی سالانه یا دو سال یک بار را داشته باشید.

چرا لیزر موثرترین روش موزدایی برای بدن مردان است؟

بهترین راه برای حذف دائمی موهای بدن مردان، استفاده از لیزر است. لیزر در مقایسه با روش های دیگر، فرآیندی بدون درد است و نتایج دائمی به همراه دارد. همچنین از نظر هزینه نیز بسیار مقرون به صرفه است.

در این روش در مقایسه با روش هایی مثل موم، بند، تیغ و … نیاز به تعداد جلسات کمتری برای حذف کامل موها دارید.  همچنین، مبلغی که باید در روش های دیگر برای موزدایی صرف کنید بسیار بیش تر از هزینه ای است که در موزدایی با لیزر پرداخت می کنید.

از طرفی، یک متخصص حرفه ای می داند موها را چگونه از ریشه تخریب کند تا برای همیشه از رشد آن ها جلوگیری شود.

مناطقی از بدن مردان که درمان لیزر معمولاً برای آن ها صورت می گیرد عبارتند از: کل بدن، صورت، قفسه ی سینه، کمر، پاها، دست ها.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *