کاشت ابرو و مژه با تکنیک جدید

10,921

ابروهای جفت و پرپشت ظاهری زیبا و متناسب برای شما رقم می زنند و اغلب توجه دیگران را به خود جلب نمی کنند، این در حالیست که وجود ابروهای نازک و خالی می توانند ناخواسته توجه دیگران را به سمت شما جلب کنند. ما در کلینیک آرین سیما از روش‌های تأیید شده کاشت ابرو برای رفع دائم مشکل کم مویی ابرو استفاده می‌کنیم.

در مواردی که ابرو به دلایل مختلف ازجمله شکستگی، تتو و بعضی از بیماری‌ها ریزش کرده یا کم‌پشت می‌باشد از موهای پشت سر  جهت جایگزینی آن در کاشت ابرو استفاده می‌شود.

مهم‌ترین مسئله در کاشت ابرو رعایت جهت و خواب موها می‌باشد که در تکنیک جدید به نحوی کاشت انجام می‌شود که شما قادر به تشخیص موهای قبلی ابرو با موهای جدید کاشته شده نیستید.

موهای کاشت دائمی بوده و چون مداوم رشد می‌کنند نیاز به کوتاهی دارند یعنی چون سرعت رشد موهای کاشته شده کمی‌ بیشتر بوده و از الگوی موی سر پیروی می‌کنند نیاز دارند تا کمی بیش‌تر از موهای ابروی عادی اصلاح شوند.

چه زمانی کاشت ابرو لازم است؟

تصمیم به استفاده از کاشت ابرو یک تصمیم بسیار شخصی است. بعد از کاشت ابرو لزوماً ابروهایی به شدت هر چه تمام تر پرپشت ندارید، شما می توانید آن نتیجه ای را که به دنبالش هستید، انتخاب کنید.

متاسفانه همه ی افراد دارای ابروهای طبیعی ضخیم و پر نیستند و کاشت ابرو می تواند راه خوبی برای بهبود ابروهای فعلی فرد باشد. در مواردی که موهای ابروی فرد کم است، اغلب از همین راه استفاده می شود. علاوه بر الگوی ارثی ابرو و سن فرد، دلایل دیگری هم منجر به شروع فرآیند کاشت ابرو می شود:

  • تریکوتیلومانیا (اختلالی وسواسی که در آن فرد موهای نواحی مثل سر و ابرو را می کَند و در این کار احساس اجبار می کند)
  • یک بیماری سیستمیک بدنی
  • کندن بیش از حد
  • شیمی درمانی یا رادیوتراپی (پرتو درمانی)
  • وجود اسکار یا جای زخم ناشی از پیرسینگ (سوراخ کردن پوست برای آویزان کردن تزیینات)، سوختگی یا تتو

کاشت ابرو

هنگام کاشت ابرو چه اتفاقی می افتد؟

این فرآیند، نسبتاً ساده است و نیازی نیست که مدت طولانی در بیمارستان باشید، بلکه فقط یک بی حسی موضعی نیاز است. جراح هم فوق العاده دقیق کار می کند تا بهترین نتیجه حاصل شود.

تعداد فولیکول‌هایی که در هر ابرو کاشته می‌شود بسته به سطح خالی و نیاز هر فرد دارد و از 500 تا 1800 گرافت در هر دو ابرو متغیر است.

در کلینیک آرین سیما، ابروها جداگانه و با توجه به‌صورت و ترجیحات شخص بیمار طراحی‌شده و سپس کاشت انجام می‌شود. البته بسته به اندازه و ظاهر فعلی ابروی شما و آن چهره ای که انتظارش را دارید، این تعداد ممکن است فرق کند.

هر کدام از موها باید در جهت طبیعی رشد موهای اصلی ابرو قرار بگیرند تا حتماً روی پوست بخوابند. برای دستیابی به ابروهایی جفت و پرپشت، نیاز است که موها با دقت بسیار و نزدیک به هم قرار بگیرند.

برای اطمینان از این که جای زخم روی سر و در ناحیه ی ابرو باقی نماند، از سوزن های بسیار ظریفی برای برداشتن فولیکول های موی اهدایی استفاده می شود. معمولاً فولیکول های اهدایی از ناحیه ی پشت گوش ها برداشته می شوند. سوزن های بسیار ظریف که قطرشان فقط چند میلی متر است موها را یکی یکی ایمپلنت می کنند. این فرآیند، واقعاً حساس و بسیار دقیق است.

برای این که بیمار بتواند ریلکس و آسوده باشد، بی حسی موضعی قبل از شروع روش اعمال می شود. نیازی نیست که بیمار پس از کاشت ابرو در کلینیک بماند و می تواند به منزل برود.

پس از کاشت ابرو

برای داشتن یک ابروی خوش فرم و صاف، بین 100 تا 200 مو نیاز است، اما برای رسیدن به ابروی پرپشت تر تعداد گرافت های مورد نیاز چیزی حدود 200 تا 400 است.

بعضی از بیماران ممکن است پس از کاشت ابرو دچار کمی کبودی و تورم شوند. اما در هر حال، زمان بهبودی پس از کاشت بسیار سریع و بدون درد است.

قطعاً زمان لازم است تا تاثیر کامل گرافت های ابرو، در کاشت جزیی یا کلی، قابل رویت شود، اما آن چه مهم است این است که نتایج، دائمی است. بعد از آن، بهبود شکل و ضخامت ابرو را مشاهده خواهید کرد. بعضی از این موها در طول یکی دو هفته ریزش دارند. اصلاً وحشت نکنید، زیرا ریزش مو یک امر بسیار طبیعی و جزیی از فرآیند بهبود است و موهای جدید ابروی شما رشد خواهند کرد. به خاطر داشته باشید که برای ظاهر شدن نتیجه ی کامل و نهایی پیوند، شاید یک سال زمان نیاز باشد.

موهای ایمپلنت شده به رشد خود ادامه می دهند، پس برای حفظ شکل و شمایل ابرو مهم است که آن ها را در فواصل زمانی تقریباً چهار هفته یک بار منظم و مرتب کنید، در غیر این صورت همچنان رشد می کنند و ابرو از حالت مرتب و طبیعی خارج می شود، پس نگهداری منظم و روتین نیاز است.

 

دکتر فاطمه یکه زارع متخصص کاشت مو , کاشت ابرو و کاشت ریش در کلینیک آرین سیما

لینک مرتبط : انجمن متخصصین پوست ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.